Огризко: Погодившись на введення миротворців ООН на Донбас, Путін не доб'ється зняття санкцій із РФ. Це нереально
Схвалення президентом РФ Володимиром Путіним уведення миротворчої місії ООН на Донбас не може послужити для країн Заходу підставою для скасування антиросійських санкцій, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Після парламентських виборів у Німеччині, які відбудуться 24 вересня, глава МЗС цієї країни Зігмар Габріель опиниться в опозиції, тому його заява про можливе скасування антиросійських санкції не заслуговує уваги. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
"На заяву глави МЗС Німеччини про необхідність зняття санкцій із РФ навіть уваги звертати не варто. І на це є одна проста причина. Думаю, через п'ять днів, коли в Німеччині відбудуться парламентські вибори, Габріель і його партія перейдуть в опозицію до нового уряду країни. І всі його заяви залишаться лише на сторінках історії. Тому жодної сенсації тут немає. Це все заяви людей, яких класик називав "корисними ідіотами". Зняття санкцій із РФ наразі неможливе. Це дала зрозуміти Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель. – "ГОРДОН"), а також представники США, ЄС і НАТО", – зазначив Огризко.
За його словами, схвалення президентом РФ Володимиром Путіним уведення миротворчої місії ООН на Донбас, на чому наголосив Габріель, не може слугувати підставою для скасування санкцій.
"Погодившись на введення миротворців ООН на Донбас, Путін не доб'ється зняття санкцій із РФ. Це нереально. Якщо говорити про перспективи миротворчої місії на сході України, то тут треба розуміти, що все залежить від наданого їй мандата. І поки щодо цього немає жодної конкретики, давати прогнози передчасно. Без відомостей про мандат місії ми не можемо навіть говорити про функції, які буде покладено на миротворців ООН на Донбасі", – підкреслив Огризко.
5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська було розміщено на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях". Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін припустив, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона повинна охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
У Держдепартаменті США заявили, що мандат миротворців ООН має поширюватися на всю окуповану територію Донбасу, аж до кордону з РФ.
17 вересня представники РФ заявили, що Україна і США висловили неготовність працювати з російською резолюцією про розміщення миротворців ООН на Донбасі.
20 вересня президент України Петро Порошенко презентує своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. За словами представника президента у Верховній Раді Ірини Луценко, глава держави у США буде виступати за розширений мандат миротворчої місії ООН на сході України.
США, Канада, Японія, Євросоюз і низка інших країн ввели санкції проти Росії через розв'язування бойових дій на Донбасі й анексію Криму. Санкції кілька разів продовжували і посилювали.