Оліфер заявила, що українська сторона в Мінську висунула умови для реалізації "формули Штайнмаєра"
Сьогодні представник РФ у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов за підсумками переговорів у Мінську заявив, що українська сторона відмовилася підписувати "формулу Штайнмаєра". Прессекретарка представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер сказала, що українські переговірники не заперечують проти формули по суті, але для її реалізації є низка умов.
Українська сторона під час переговорів у Мінську про врегулювання ситуації на сході України заявила, що не має принципових заперечень по суті так званої формули Штайнмаєра про місцеві вибори, проте висунула умови для її реалізації. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прессекретарка представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
"Реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання наступних пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил та засобів уздовж усієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; установлення контролю за не підконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами", – написала Оліфер.
За її словами, українська сторона підтвердила готовність до розведення сил та засобів у районі Золотого і Петрівського. Однак російська сторона визначення ймовірної дати розведення заблокувала.
"Така позиція ставить під загрозу безпекову ситуацію на цих ділянках", – ідеться в повідомленні.
За словами Оліфер, сторони досягли "значного прогресу" в питанні взаємного одночасного звільнення утримуваними особами та обговорили перебіг відновлення мосту у Станиці Луганській.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у мінському (Україна – Росія – ОБСЄ) і нормандському (Україна – Росія – Німеччина – Франція) форматах. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
26 серпня 2019 року стало відомо, що Франція та Німеччина на саміті G7 домовилися про організацію найближчим часом зустрічі в нормандському форматі. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомила, що зустріч у нормандському форматі планують провести в Парижі.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висунув умовами зустрічі "Нормандської четвірки" розведення сил і засобів у зоні конфлікту на Донбасі, а також необхідність зафіксувати на папері "формулу Штайнмаєра". 13 вересня помічник президента Росії Володимира Путіна Юрій Ушаков уточнив, що Кремль хоче письмово зафіксувати "формулу Штайнмаєра" на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську перед проведенням саміту в нормандському форматі.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко 13 вересня сказав, що "формулу Штайнмаєра" у 2016 році погодив п'ятий президент України Петро Порошенко (у команді Порошенка цю заяву спростували). Він також заявив, що влада України хотіла б провести місцеві вибори в усій країні, зокрема на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що вибори в ОРДЛО відбудуться тільки після виведення окупаційних військ і згідно з українським законодавством.
Сьогодні Пристайко сказав, що 2 вересня на зустрічі в нормандському форматі радники погодили текст "формули Штайнмаєра" у такому варіанті: закон про особливий статус Донбасу вступає в дію у попередньому форматі на момент проведення виборів, а після рішення БДІПЛ ОБСЄ про визнання виборів прозорими набуває чинності остаточно.
Представник РФ у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов сьогодні за підсумками переговорів у Мінську заявив про зрив переговорів щодо розведення сил у зоні бойових дій на Донбасі. Він зазначив, що українська сторона відмовилася підписувати "формулу Штайнмаєра".