Парубій: США можуть вирішити питання про надання Javelin Україні до кінця року
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій розраховує на рішення США щодо надання Україні летальної зброї, зокрема протитанкових комплексів Javelin, до кінця 2017 року. Однак, за словами Парубія, це рішення може бути як позитивним, так і негативним.
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив сподівання, що Білий дім ухвалить рішення про надання летальної зброї Україні, зокрема протитанкових комплексів Javelin, до кінця 2017 року, повідомляє "Укрінформ".
За словами спікера ВР, під час його робочого візиту до США обговорювали питання збільшення допомоги Україні в бюджеті Сполучених Штатів на 2018 рік.
"Звичайно, ми обговорювали питання надання Україні летального оборонного озброєння", – заявив Парубій після зустрічі зі спікером Палати представників американського Конгресу Полом Раяном.
Спікер українського парламенту підкреслив, що питання зброї для України не є закритою темою в адміністрації президента США, навколо цього питання ведуть дискусії.
"І я сподіваюся на позитивне рішення щодо надання Україні летального озброєння, передусім протитанкових комплексів Javelin", – додав Парубій.
Водночас, відповідаючи на уточнювальне запитання про терміни, спікер підкреслив, що не хотів би називати конкретних дат.
"Але я думаю, що рішення має бути ухвалено до кінця цього року... Рішення, хай яке би воно було – позитивне чи негативне. Я думаю, це дискусія кількох місяців, і восени ми зможемо вийти на остаточне рішення з цього приводу", – додав Парубій.
Україна з початку військової агресії Росії навесні 2014 року веде переговори із західними країнами про постачання летальної зброї. Наразі США постачають Київу тільки нелетальну допомогу (зокрема броньовані автомобілі Humvee, безпілотники RQ-11B Raven і контрбатарейні радари) і допомагають у підготовці українських військових.
У лютому 2016 року на той час командувач сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав подав рекомендації уряду США про надання Україні летальної зброї. У квітні постійний представник США в ООН Саманта Пауер зазначила, що економічний і дипломатичний тиск на Росію є більш ефективним, ніж використання Україною летальної зброї для вирішення конфлікту на Донбасі.
8 грудня 2016 року Сенат США більшістю голосів затвердив бюджет США на 2017 рік, який передбачає $350 млн допомоги Україні в оборонній сфері. Колишній американський президент Барак Обама підписав цей документ.
21 травня 2017 року американська газета The Wall Street Journal, посилаючись на джерела, писала, що адміністрація Дональда Трампа має намір відмовити Україні в безоплатній військовій допомозі.