Політичні цілі, яких досягає РФ, виправдовують її витрати на підтримку конфлікту на Донбасі – політтехнолог Шкляров G

Шкляров: Ніхто не говорив, що санкції проти РФ дадуть швидкий результат
Фото: Vitali Shkliarov / Facebook

У ООН немає механізму, який міг би покарати Росію за розв'язання бойових дій на Донбасі або змусити її виконувати ухвалені резолюції, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політтехнолог Віталій Шкляров.

Росія хоче заморозити збройний конфлікт на Донбасі, тому не допускає ухвалення конструктивних пропозицій, які допоможуть врегулювати ситуацію на сході України. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив політтехнолог Віталій Шкляров, коментуючи заяву заступника міністра закордонних справ РФ Геннадія Гатілова про те, що Росія не бачить сенсу в розгортанні миротворчої місії ООН на українсько-російському кордоні.

"Позиція Росії зрозуміла. На відміну від України та Євросоюзу, у неї зовсім інші цілі. Москва затягує час і намагається заморозити конфлікт на Донбасі, виносячи його за межі короткострокового рішення. Тобто це просто небажання йти на діалог і вирішувати проблему. І будь-яку конструктивну пропозицію, спрямовану на врегулювання ситуації на Донбасі, буде сприйнято як знак того, що РФ визнала себе стороною конфлікту. Москві це не потрібно, тому вона не готова на розширення мандата миротворчої місії ООН і встановлення спостереження за українсько-російським кордоном. У РФ й далі наполягають, що всі питання Україна має вирішувати з "ДНР" і "ЛНР", – зазначив Шкляров.

Він не відкидає, що конфлікт на Донбасі може затягнутися надовго.

"Росія хоче зробити з Донбасу другу Абхазію. Це відкритий осередок Москва буде використовувати у своїх політичних цілях. Для Кремля Донбас може стати гарним інструментом шантажу Євросоюзу та США під час будь-яких переговорів. Конфлікт може затягнутися надовго. Адже політичні цілі, яких досягає РФ, виправдовують її витрати на підтримку конфлікту на Донбасі. Звісно, є санкції та економічна ізоляція Росії, але керівництво країни вважає це адекватною ціною за дивіденди, які мають від бойових дій на сході України", – наголосив політтехнолог.

За його словами, санкції Заходу чинять негативний вплив на російську економіку.

"Поки в ООН немає механізму, який міг би покарати Росію або змусити її слідувати ухваленим резолюціям. У світової спільноти немає ефективних інструментів, окрім санкцій. Усе, що було можливо, роблять. Ті ж санкції працюють, але не так ефективно, як хотілося б. Проте їхній вплив на російську економіку помітний. Ніхто не говорив, що санкції проти Росії дадуть швидкий результат. СРСР теж не за три роки розвалився. Подивіться, до чого дійшла та сама Куба. А РФ просто скотилася до рівня країни-ізгоя", – резюмував Шкляров.

За даними видання "Коммерсантъ", в українському проекті резолюції про розміщення миротворців ООН на Донбасі йдеться про необхідність підтвердити роль Росії як агресора. Джерело заявило, що Київ вимагає застосувати в резолюції формулювання "операція з примушування до миру" чи "операція з відновлення миру".

20 вересня, виступаючи на 72-й сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, президент України Петро Порошенко заявив, що миротворча місія ООН на Донбасі не повинна бути упередженою.

Цього дня Радбез ООН ухвалив резолюцію про реформу миротворчих операцій організації, яка передбачає активнішу участь у таких місіях країн Африканського союзу.

5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях". Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.

11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін погодився, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона повинна охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.

У Держдепартаменті США заявили, що мандат миротворців ООН має бути поширено на всю окуповану територію Донбасу аж до кордону з РФ.

17 вересня представники РФ заявили, що Україна та США висловили неготовність працювати з російською резолюцією про розміщення миротворців ООН на Донбасі.