Посол України в Німеччині заявив, що Меркель має натиснути на Путіна з метою примусити його до встановлення миру на Донбасі
Україні потрібна нова зустріч у нормандському форматі, щоб примусити російського президента Володимира Путіна до встановлення миру, заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник. За його словами, у цьому питанні українській стороні може допомогти канцлерка Німеччини Ангела Меркель.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель має використовувати свою політичну вагу, щоб вказати президенту РФ Володимирові Путіну на його місце і досягти миру в Україні. Таку думку в ефірі німецької телерадіокомпанії MDR висловив посол України в Німеччині Андрій Мельник. Стенограму інтерв'ю оприлюднено на сайті посольства.
"Новий президент України Володимир Зеленський уже протягом кількох останніх тижнів постійно вимагає, щоб зустріч на вищому рівні в нормандському форматі відбулася якнайшвидше, причому без будь-яких зволікань і попередніх передумов. Це вкрай важливо, адже остання така зустріч на найвищому рівні відбулася в Берліні ще три роки тому. Відтоді Росія просто ігнорувала виконання Мінських домовленостей. І Путін досі навіть не поворухнув пальцем, щоб дотриматися своїх зобов'язань, передусім щодо припинення вогню", – зазначив Мельник.
Він підкреслив, що президента РФ потрібно примусити до встановлення миру.
"Нам потрібна нова зустріч у нормандському форматі, щоб примусити Путіна до встановлення миру. У цьому федеральна канцлерка Ангела Меркель, як і раніше, відіграє центральну роль, і ми, українці, сподіваємося, що вона поставить на шальки терезів усю свою політичну вагу, щоб указати Путіну на його місце і нарешті досягти прогресу", – сказав Мельник.
Дипломат нагадав, що президент України Володимир Зеленський виступив із новими ініціативами щодо мирного врегулювання відразу після приходу до влади, однак із боку Росії відповіді на них поки що не було.
За словами Мельника, потрібно розширити антиросійські санкції, щоб дати зрозуміти Путіну, що час діяти.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Перемовини щодо врегулювання конфлікту проводять у мінському (Україна – Росія – ОБСЄ) і нормандському (Україна – Росія – Німеччина – Франція) форматах. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
19 серпня 2019 року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що зустріч "Нормандської четвірки" може відбутися за декілька тижнів.