Рішення про постачання американської зброї в Україну загрожує серйозними наслідками і для РФ, і для самих США – військовий експерт Гольц
У Вашингтоні розуміють, що постачання зброї в Україну – це досить ризикований крок, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт і російський журналіст Олександр Гольц.
У США далеко не всі підтримують план постачання американської зброї в Україну, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт і російський журналіст Олександр Гольц.
"Владі РФ не було б сенсу реагувати на постачання американського озброєння в Україну, коли США вже ухвалили б це рішення. Тому Москва реагує зараз. Попереджати і погрожувати потрібно до ухвалення рішення. У цьому і полягає суть дипломатичної роботи. Причому Москва обговорює можливе загострення ситуації на сході України так, ніби РФ не має до цього жодного стосунку. Хоча очевидно, що ситуація на Донбасі – це наслідок секретної війни, розв'язаної Росією в Україні. Я сумніваюся, що план постачання американської зброї в Україну буде швидко реалізовано. У США не всі підтримують цей план. У Вашингтоні розуміють, що це досить ризикований крок з огляду на різні обставини", – зазначив Гольц.
На його думку, президент США Дональд Трамп підтримає рішення американських конгресменів, якщо вони схвалять постачання зброї в Україну.
"Зараз виконавча влада США почала розглядати можливість постачання зброї Україні, чого раніше з її боку не спостерігали. Тому ми все частіше чуємо різні заяви щодо цього. Очевидна тенденція до того, що США ухвалять рішення про постачання озброєння в Україну. Це, звичайно, важливо. Багато чого буде залежати від ступеня консенсусу американської еліти стосовно цього. Але повторю, рішення про постачання американської зброї в Україну загрожує серйозними наслідками і для РФ, і для самих США. Наприклад, Трампу не подобаються останні санкції проти Росії, які схвалив Конгрес. І він відверто про це говорить. Але навіть президент США не може протистояти рішенням республіканців і демократів, які більшістю голосів підтримали ці санкції. Точно так само Трамп прийме рішення Конгресу, якщо той схвалить постачання зброї Україні", – підкреслив Гольц.
Україна від початку військової агресії Росії навесні 2014 року веде переговори із західними країнами про постачання летальної зброї, але поки що безуспішно. Наразі США надають Києву тільки нелетальну допомогу (зокрема броньовані автомобілі Humvee, безпілотники RQ-11B Raven і контрбатарейні радари) та допомагають у підготовці українських військових.
У лютому 2016 року колишній командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав подав рекомендації уряду США про надання Україні летальної зброї.
У травні 2017 року таку саму пораду новій адміністрації Білого дому дав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
Спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер 25 липня в інтерв'ю BBC сказав, що Вашингтон активно розглядає питання про можливе постачання зброї в Україну.
31 липня видання The Wall Street Journal написало, що у США розробили план постачання оборонного озброєння Україні. Мова йде про передавання протитанкових ракетних комплексів Javelin і засобів протиповітряної оборони.
Коментуючи можливе постачання американської зброї в Україну, спікер президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що "всі країни повинні уникати дій, які можуть спровокувати черговий виток напруженості".
Бюджет США на 2017 рік передбачає виділення Україні $350 млн допомоги на посилення безпеки й оборони.