Російський "Коммерсантъ" опублікував проєкт "формули Штайнмаєра", який відмовилася погодити Україна
Документ, опублікований російською газетою "Коммерсантъ", передбачає, що всі положення закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" набувають чинності о 20.00 у день проведення виборів.
Російська газета "Коммерсантъ" 19 вересня опублікувала проєкт "формули Штайнмаєра", який, за даними видання, обговорювали на зустрічі тристоронньої контактної групи в Мінську 18 вересня і який відмовилася погодити Україна.
У документі вказано, що положення закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (так званого закону про особливий статус Донбасу) мають набути чинності о 20.00 у день проведення виборів.
Він має діяти на тимчасовій основі до рішення Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про відповідність виборів українському законодавству та міжнародним стандартам. Якщо вибори відповідають зазначеним критеріям, закон має діяти на постійній основі.
Водночас, зазначає "Коммерсантъ", Росія, а також угруповання "ЛДНР" наполягали, щоб текст "формули Штайнмаєра" було "інтегровано як до вже ухваленого Україною закону про особливий статус ОРДЛО, так і до Конституції країни".
18 вересня представник РФ у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов за підсумками переговорів у Мінську заявив про зрив переговорів щодо розведення сил у зоні бойових дій на Донбасі. Він зазначив, що українська сторона відмовилася підписувати “формулу Штайнмаєра“.
Прессекретарка представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер підкреслювала, що "реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання кількох пунктів". Зокрема, це повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ та військової техніки; розведення сил і засобів уздовж усієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів на Донбасі; встановлення контролю над не підконтрольною Україні ділянкою російсько-українського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським та міжнародним законодавством і Мінськими угодами.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що необхідність зафіксувати на папері "формулу Штайнмаєра" – одна з умов для проведення зустрічі лідерів "Нормандської четвірки".