Тетерук: Саботувати голосування законопроекту про переформатування АТО будуть проросійськи налаштовані нардепи
Основна мета законопроекту про переформатування АТО – знайти інструменти для повернення окупованих територій, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту" Андрій Тетерук.
Формат антитерористичної операції вичерпав себе, тому Україні потрібні нові варіанти для протидії агресії РФ, заявив виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту" Андрій Тетерук, коментуючи законопроект про переформатування АТО.
"Основна мета цього законопроекту – знайти інструменти для повернення тимчасово окупованих країною-агресором територій України. АТО, яку було введено ще у квітні 2014 року, покладені на неї завдання виконала: було локалізовано розповсюдження бандформувань під керівництвом військ РФ, проведено президентські і парламентські вибори, а також повернуто частину окупованих територій. Проте через три роки формат АТО повністю себе вичерпав. І тепер з'явилася необхідність у нових варіантах протидії російській агресії", – зазначив Тетерук.
За його словами, повернення окупованих територій стане можливим завдяки проведенню низки дипломатичних заходів і військових операцій.
"Буде створено Оперативний штаб, підконтрольний Генштабу. Цей Оперативний штаб зможе керувати усіма силовими структурами, зокрема і ЗСУ. Проведення комплексу заходів не тільки в дипломатичному, але й у військовому секторі дасть нам змогу повернути окуповані території. Режим АТО вводили відповідно до закону про боротьбу з тероризмом. Росія веде проти нас гібридну війну. На всі виклики військового, політичного, економічного, інформаційного та енергетичного характеру ми повинні реагувати. Чому цього не робили раніше? Протягом цих трьох років ми вивчили тактику Росії, зміцніли і довели саме військову агресію Москви. І зараз усі наші союзники знають, що в Україні немає жодної громадянської війни", – підкреслив нардеп.
Він акцентував на тому, що після ухвалення цього законопроекту ЗСУ зможуть ефективніше протистояти проросійським бойовикам.
"Коли цей законопроект набуде чинності, президент, найімовірніше, відразу ж скасує указ про проведення АТО в Україні. Наші Збройні сили матимуть можливість адекватно реагувати на загрозу суверенітету України. Тобто в разі необхідності вони будуть знищувати незаконні бандформування на окупованих територіях. Протягом минулих трьох років потенціал ЗСУ істотно зріс", – заявив Тетерук.
На його думку, проти законопроекту про переформатування АТО виступлять проросійськи налаштовані парламентарії.
"Важливо, що зовнішньополітична діяльність української влади дає нам привід упевнено говорити про підтримку нашої країни міжнародними партнерами і подальше посилення санкцій проти РФ. Думаю, повернувшись зі США, президент проведе засідання РНБО, після якого подасть цей законопроект на розгляд Верховної Ради як невідкладний. Саботувати голосування законопроекту про переформатування АТО будуть проросійськи налаштовані нардепи. Але в очах народу України вони виглядатимуть зрадниками", – резюмував Тетерук.
13 червня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що військові дії на Донбасі переросли формат АТО як за тривалістю, так і за масштабами, і через це необхідно перейти до нового формату захисту України від російської агресії.
14 червня президент України Петро Порошенко підкреслив, що в заяві Турчинова не йшлося про заміну АТО на воєнний стан. "Мова зовсім про інше. За моїм дорученням було розроблено проект законодавчого акту, який називається "Про реінтеграцію окупованих територій Донбасу України". Він охоплює цілу низку заходів і кроків, які треба здійснити для забезпечення реінтеграції, для визначення правового режиму", – сказав Порошенко. Водночас, за словами президента, у разі скасування АТО без надання військовим права діяти адекватно в умовах агресії Україна залишиться беззахисною.
Як повідомляє ZN.UA з посиланням на власні джерела, новий формат АТО передбачає можливість уведення воєнного стану.
За даними видання "Коммерсантъ", план реінтеграції Донбасу, який розробляє Адміністрація Президента, передбачає припинення АТО в регіоні і введення замість неї воєнного стану.
У коментарі виданню "ГОРДОН" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що в законопроекті про переформатування АТО "немає жодного слова" про воєнний стан.