Україна готова до обміну полоненими у форматі "309 на 87" – Ірина Геращенко
Українська сторона для звільнення 87 полонених "у рамках компромісу" може передати 309 осіб, яких розшукують представники окремих районів Донецької та Луганської областей, повідомила представник України у підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.
У Мінську 6 вересня на засіданні підгрупи з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у присутності ОБСЄ українська сторона підтвердила пропозицію про негайне звільнення заручників. Про це у своєму Facebook повідомила представник України, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Ми вимагаємо звільнити 87 українців, чиє місцезнаходження нами встановлене. Українська сторона в рамках компромісу готова звільнити 309 осіб, аби тільки витягти наших", – заявила вона.
За її словами, важливо, що представники окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) вже не заперечують затримання 87 українців, які занесені до українського списку полонених зі 144 осіб.
"Ми чітко стоїмо на позиції, що зі списку вимог ОРДЛО мають бути виключені всі ті, хто не має жодного відношення до війни в Донбасі. Чекаємо відповіді на наші офіційні компромісні пропозиції, які повністю базуються на Мінських угодах. Камінь спотикання – це вимога звільнити криміналітет і терористів, які не підпадають під дії Мінських угод. Це неприйнятно", – підкреслила вона.
Також вона повідомила, що в межах попередніх домовленостей Міжнародного комітету Червоного Хреста вдалося передати листи і посилки від сімей заручникам на окуповані території.
"Правда, представникам МКЧХ не дали можливості безпосередньо зустрітися з хлопцями, побачити їх. Усе прийняв керівник тюрми. Тобто за всі роки війни жодного прямого доступу МКЧХ до заручників не було. І це також серйозне порушення гуманітарного блоку Мінських угод", – заявила Геращенко.
У серпні прес-секретар представника України в тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомляла, що процес звільнення заручників залишається заблокованим через представників ОРДЛО, які хочуть звільнення 42 людей, "які не мають жодного стосунку до подій на Донбасі".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.