Україна і Грузія оскаржили повноваження російської делегації в ПАРЄ
Парламентська асамблея Ради Європи розпочала процедуру оскарження повноважень російської делегації в ПАРЄ з ініціативи членів грузинської та української делегацій Ніно Гогадзе та Володимира Ар'єва.
25 червня Україна і Грузія оскаржили повноваження російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, повідомляє "Європейська правда".
Процедуру оскарження за змістовними підставами розпочали з ініціативи членкині грузинської делегації Ніно Гогадзе.
Український делегат у ПАРЄ, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв окремо оскаржив повноваження росіян. Він обґрунтував свою позицію тим, що до списку російської делегації увійшли депутати, зокрема обрані в окупованому Криму.
Рішення щодо цих заяв ухвалять сьогодні у другій половині дня, повідомила президентка асамблеї Ліліан Морі Паск'є.
Росію було позбавлено права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року, відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що РФ виплатить Раді Європи заборговані внески (приблизно €60 млн), якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".
Протягом попередніх років уже було декілька спроб зняти санкції з російської делегації в ПАРЄ (цю ідею підтримує і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд), але вони не мали успішного завершення.
Проєкт резолюції, яку в ПАРЄ розглядали 24–25 червня, регламентний комітет асамблеї ухвалив 3 червня 2019 року. Ініціаторами зняття обмежень із Росії стали Німеччина і Франція.
У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дозволяє Росії повернутися до асамблеї.
Після цього українська делегація ухвалила рішення припинити участь у роботі асамблеї.