В ОБСЄ закликали українську владу до якнайшвидшого завершення розслідувань убивств журналістів Шеремета і Бузини
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір нагадав українській владі про вбивство журналістів Павла Шеремета й Олеся Бузини, а також закликав Кремль звільнити утримуваних у Росії, Криму і на Донбасі українських журналістів.
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав Кремль звільнити українських ув'язнених, які перебувають у Росії або є заручниками бойовиків на Донбасі. Про це він заявив під час експертної конференції в Києві "Посилення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні", пише "РБК-Україна".
"Я закликаю Росію звільнити Олега Сенцова", – заявив Дезір. Окрім того, він нагадав про утримуваних українських журналістів Романа Сущенка, Миколу Семену і Станіслава Асєєва.
"Безпека журналістів під ризиком не тільки в зоні конфлікту. На них нападають через розслідування корупційних справ", – підкреслив представник ОБСЄ.
Він також закликав українську владу до якнайшвидшого завершення розслідування вбивств журналістів Олеся Бузини і Павла Шеремета.
"Деяким журналістам платять кінцеву ціну за їхню роботу. Ми раді рішенню суду щодо В'ячеслава Веремія, де одного зі зловмисників було засуджено. Але в більшості випадків, на жаль, порушників так і не було заарештовано. І не було притягнуто до відповідальності. Сьогодні ми говоримо про Павла Шеремета, Олеся Бузину, згадуємо, наскільки це важливо – завершити розслідування їхніх убивств", – цитує Дезіра інтернет-видання "Страна".
Бузину застрелили 16 квітня 2015 року біля під'їзду власного будинку на вулиці Дегтярівській у Києві.
18 червня того самого року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вбивство розкрито. За його словами, до скоєння цього злочину були причетні учасники антитерористичної операції Андрій Медведько і Денис Поліщук. Їх затримали, пізніше заарештували, але наприкінці 2015 року суд відмовився продовжувати їм домашній арешт. І Медведько, і Поліщук свою участь у цьому злочині заперечують.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці "Української правди" і його цивільній дружині Олені Притулі.
Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства: професійна діяльність, убивство через помилку (замість Притули), критичні публікації у виданні "Українська правда" і виступи на радіо "Вести", дестабілізація ситуації в Україні, а також конфлікти, що стосуються особистого життя Шеремета.
У вересні стало відомо, що Національна поліція засекретила всі рішення судів у справі про вбивство Шеремета.