Від початку 2019 року на Донбасі загинуло 97 українських військових – Генштаб
На сході України від початку 2019 року внаслідок бойових дій 499 українських військових дістали поранення, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил.
Станом на 17 грудня від початку 2019 року на Донбасі загинуло 97 українських військових. Про це 18 грудня поінформувало "BBC News Україна" у Генштабі Збройних сил України.
Від початку року в зоні операції Об'єднаних сил унаслідок боїв 499 українських військовослужбовців дістали поранення. Ще 78 бійців зазнали інших ушкоджень.
"Інші загиблі (померлі) – 77 осіб", – поінформували в Генштабі про небойові втрати.
У повідомленні зазначено, що найчастіше українські бійці гинуть від снайперського вогню, обстрілів із мінометів і гранатометів, а також від підривів на мінах.
У 2018 році на Донбасі, за даними Генштабу, бойові втрати української армії становили 110 військових, а 2017 року – 198 бійців.
Від початку бойових дій у 2014 році на сході втрати армії становлять: безповоротні втрати (убиті, зниклі безвісти, ті, що потрапили в полон, померлі від ран і звільнені внаслідок отримання інвалідності військовослужбовці) – 2608 осіб, решта загиблих – 1087 осіб, санітарні втрати (поранені) – 9805 осіб, які дістали ушкодження – 2251 особа, розповіли в Генштабі.
Ці дані не враховують загиблих на Донбасі бійців підрозділів МВС і Нацгвардії, СБУ, а також добровольчих підрозділів, таких як ДУК "Правий сектор" і "Українська добровольча армія".
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.
Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України з опівночі 21 липня 2019 року. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала з 21 липня до 2 серпня приблизно 6 тис. порушень режиму перемир'я.
9 грудня в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню та обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх".
19 грудня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко сказав, що під час переговорів тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі сторони домовилися щодо продовження режиму припинення вогню, оголошеного в липні.