За останні 400 років Росія жодного разу добровільно не виконала жодної домовленості – Годжес
Росію треба змусити "серйозно ставитися до повного виконання Мінських домовленостей", і вирішальне значення тут мають санкції, заявив командувач військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес.
Наразі єдиний варіант урегулювання конфлікту на сході України – змусити Росію серйозно брати участь у мінському процесі. Про це в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" розповів командувач армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес.
За словами Годжеса, США в курсі, що Росія ввозить на окуповані території техніку й озброєння, а також перешкоджає роботі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Він додав, що потрібно змусити Москву "серйозно ставитися до повного виконання Мінських домовленостей", і вирішальне значення тут мають санкції.
Генерал-лейтенант зазначив, що Росія досі не вивела військ з Абхазії та Південної Осетії, окрім того, півтори тисячі військовослужбовців РФ перебувають у Придністров'ї. На його думку, у такий спосіб Росія підтримує нестабільність навколо України.
"Маневри Росії в Білорусі та Західному військовому окрузі, війна на Донбасі – це схема постійного військового тиску на сусідів, щоб їм було складно вступити до ЄС або зближуватись із Заходом. Я впевнений, що мета Росії в Україні – зробити все, щоб Україна ніколи не вступила до ЄС, ніколи не вступила до НАТО, не змогла повністю інтегруватися із Заходом економічно", – підкреслив Годжес.
Командувач армії США в Європі вважає, що за останні 400 років Росія "жодного разу в історії добровільно не виконала жодної угоди, яку підписала". Винятком є лише ті випадки, коли РФ примушували до цього за допомогою механізмів міжнародного контролю, додав він.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
У лютому 2015 року було підписано Мінські угоди, що регламентують вирішення конфлікту на Донбасі. Вони передбачають припинення вогню, відведення важкої техніки від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників, а також відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України в Донецькій і Луганській областях.
Мирні переговори відбуваються у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.