Зеленський – голові ОБСЄ: Важливо, щоб СММ працювала у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включно з українсько-російським кордоном
Президент України Володимир Зеленський подякував нинішньому голові ОБСЄ, прем'єр-міністру й міністру Албанії у закордонних справах і справах Європи Еді Рамі за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.
Президент України Володимир Зеленський обговорив розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з нинішнім головою організації, прем'єр-міністром Албанії й міністром у закордонних справах і справах Європи Еді Рамою, повідомила пресслужба президента.
Зеленський подякував Рамі за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.
Український президент зазначив, що на зустрічі в нормандському форматі щодо врегулювання ситуації на Донбасі 9 грудня 2019 року в Парижі сторони домовилися про посилення мандата місії ОБСЄ – цілодобовий моніторинг, дзеркальное збільшення кількості спостерігачів на тимчасово окупованих і підконтрольних уряду територіях України та про доступ місії до ділянок, де провели розведення сил і засобів.
"Дуже важливо – це робота ОБСЄ у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включно зі спостереженням на українсько-російському кордоні. І вкрай необхідно, щоб там були створені умови для безпеки спостерігачів. Це важлива гуманітарна місія", – сказав президент.
Рама погодився, що такий формат роботи уможливить надходження точніших даних моніторингу, зазначили у пресслужбі. Він також виступив за посилення місії ОБСЄ.
Окрім роботи в межах ОБСЄ, співрозмовники також обговорили співпрацю України та Албанії. Зокрема, ішлося про збільшення товарообігу та розвиток туризму.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – стосовно врегулювання ситуації на Донбасі. Серед іншого сторони домовилися погодити цілковите припинення вогню, а також розширити мандат місії ОБСЄ.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку у країні, а також бере участь у перемовинах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.