Зеленський затвердив склад делегації України для участі у тристоронній контактній групі щодо Донбасу
Президент України Володимир Зеленський 5 травня підписав указ, яким затвердив склад української делегації для участі у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомляє сайт глави держави.
Очолювати українську делегацію буде колишній президент України Леонід Кучма, що "має забезпечити спадкоємність і непорушність українських позицій".
Також до складу делегації увійшли:
- віцепрем'єр-міністр України, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков (перший заступник глави делегації);
- голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва, нардеп від "Слуги народу" Олександр Мережко (заступник глави делегації);
- заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Юлія Свириденко (представниця України в робочій підгрупі із соціально-економічних питань);
- голова комітету Верховної Ради з питань правової політики, нардеп від "Слуги народу" Андрій Костін (представник України в робочій підгрупі з політичних питань);
- заступник міністра оборони Олександр Поліщук (представник України в робочій підгрупі з питань безпеки);
- голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, нардепка від "Слуги народу" Галина Третьякова (представниця України в робочій підгрупі з гуманітарних питань).
У повідомленні зазначають, що глава української делегації та його перший заступник зможуть залучати до роботи народних депутатів, представників державних органів влади, радників, експертів та технічних працівників.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту проводять у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки". У підсумковому комюніке зазначено, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведенні сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами.
Сторони анонсували нову зустріч за чотири місяці (вважають, що вона відбудеться у Берліні), однак її точної дати не визначили.