12 жовтня бойовики на Донбасі шість разів порушили перемир'я, використовували міномети – штаб ООС

Війна на Донбасі триває сім років
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation / Facebook
У вівторок, 12 жовтня, бойовики на Донбасі шість разів порушили домовленості щодо припинення вогню, поінформував у Facebook уранці 13 жовтня пресцентр штабу операції Об'єднаних сил (ООС).

"12 жовтня російсько-окупаційні війська шість разів порушували режим припинення вогню, два з яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостей озброєння. [...] Втрат серед військовослужбовців Об'єднаних сил немає", – указано в повідомленні.

За даними штабу ООС, бойовики відкривали вогонь у районі населених пунктів Зайцеве Донецької області (зі стрілецької зброї), Новозванівка Луганської області (з автоматичних станкових гранатометів), Кримське Луганської області (зі станкових протитанкових гранатометів), Причепилівка Луганської області (з ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів), Красногорівка Донецької  області (з мінометів калібру 82 мм і гранатометів різних систем) та Мар'їнка Донецької області (з мінометів калібру 82 мм і ручних протитанкових гранатометів).

"На збройні провокації противника наші захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння", – підкреслили у пресцентрі.

За сім годин середи, 13 жовтня, порушень бойовиками режиму припинення вогню не зафіксовано.

Напередодні бойовики порушували перемир'я дев'ять разів, поранивши українського військовослужбовця.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи.

22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців і 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня.

10 вересня командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що тактична ситуація на Донбасі погіршилася.