2024 рік стане часом глобальних рішень, і Україні потрібно вміти вплинути на них – Зеленський
У зверненні до українців за підсумками 30 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що у 2024 році Україні доведеться впливати на рішення глобального характеру. Стенограму опублікувала пресслужба глави держави.
"Попри все, що буде відбуватись в інших країнах, попри будь-які політичні зміни і настрої, нам потрібен достатній потенціал, щоб робити своє. Щоб досягти своїх цілей. Зрозуміло, що наступний рік стане часом багатьох рішень – глобальних рішень. І Україні потрібно вміти вплинути на них – уміти досягти своїх цілей", – вважає Зеленський.
Він запевнив, що українська влада боротиметься за свій вплив і за справедливість для України.
"Я вдячний усім лідерам, які допомагають, які з нами від [початку повномасштабного вторгнення Росії] 24 лютого [2022 року] й будуть з нами у 24-му році", – сказав президент України.
Він зазначив, що план дій на 2024 рік обговорювали сьогодні на засіданні ставки верховного головнокомандувача.
"Ставка – особлива, підсумкова за рік. І про рік наступний. Те, що було зроблено цьогоріч. І те, що потрібно буде зробити наступного року. Була доповідь головкома, Генштабу. [...] Була доповідь розвідки – ГУР і зовнішньої розвідки. Про те, до чого окупанти готуються. Та загалом про ситуацію – про загальні військово-політичні очікування і можливі події у світі", – розповів Зеленський.
Україна, за його словами, готується наступного року виготовити більше зброї.
"Ми вже маємо чіткий графік нашої міжнародної роботи в січні. Ми працюємо з нашими партнерами над рішеннями, яких потребує кожен український воїн, увесь наш народ, наша держава. І ці рішення будуть – будуть сильними", – пообіцяв президент.
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей.
Після вторгнення Росії країни Заходу збільшили військову допомогу Україні. Для координації її надання створили контактну групу "Рамштайн", до якої входить приблизно 50 країн. Україна отримує від союзників бронетехніку, артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, засоби протиповітряної оборони, гелікоптери, безпілотники, боєприпаси й інше.
У 2024 році очікують продовження міжнародної допомоги Україні, зокрема фінансової – з боку Європейського союзу та Сполучених Штатів.