3 млн громадян стоять на військовому обліку не за місцем проживання, це треба виправити найближчим часом – Монастирський
На запитання, наскільки коректними є дії поліцейських, які під час рейдів вручають повістки у військкомат військовозобов'язаним, він відповів: "Сьогодні всі сили безпеки та оборони допомагають Збройним силам України. Будь-які подібні дії здійснюються виключно на прохання ЗСУ".
Міністр наголосив, що мобілізація – "це справа кожного громадянина", і, на його думку, вона має відбуватися добровільно.
"Хочу сказати, що понад 3 млн громадян сьогодні знаходяться на обліку у військкоматах, але не за місцем їх проживання. І це питання, яке має бути вирішене, я думаю, найближчим часом. І в першу чергу це має бути позиція самих громадян, які мають стати на цей облік", – сказав Монастирський.
Він нагадав, що закон вимагає, щоб військовозобов'язані були на відповідному обліку, і "цей облік має бути забезпечено".
"Але, як ви бачите, остання позиція, яка була висловлена президентом України дуже чітко, що жодної проблеми у пересуванні між областями не має бути. Це в першу чергу, я повторю, має бути свідома позиція кожного громадянина призовного віку", – додав Монастирський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого президент України Володимир Зеленський оголосив в Україні загальну мобілізацію. Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні, а разом із ним і мобілізацію, до 23 серпня.
Планова мобілізація у країні триває. Станом на 8 липня Україну захищає понад 1 млн осіб, із яких до 700 тис. військових Збройних сил, повідомляв міністр оборони Олексій Резніков.
14 червня поліція та представники військкомату роздавали повістки на одеських пляжах, які відпочивальники відвідують, незважаючи на заборони та небезпеку для життя у зв'язку з мінуванням. А 27 червня поліція Києва провела нічний рейд із перевірки дотримання комендантської години у столиці, внаслідок чого вручили 219 повісток.