€50 млрд від ЄС не замінять Україні військової допомоги від США – Білий дім
Влада США вітає виділення Євросоюзом макрофінансової допомоги Україні в розмірі €50 млрд, проте вважає, що вона не замінить підтримки з боку США. Про це на брифінгу 1 лютого заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, повідомляє сайт Білого дому.
Він наголосив, що підтримка від ЄС не призначена для допомоги Україні у сфері безпеки.
"Її, безумовно, вітатиме український народ, безсумнівно, тому що вона допоможе полегшити деякі фінансові труднощі, які він уже відчуває. І тому ми вітаємо це. Але це не замінить американського лідерства, коли йдеться про допомогу у сфері безпеки", – сказав Кірбі.
За його словами, адміністрація президента США й надалі закликатиме Конгрес ухвалити рішення, необхідні для виділення військової допомоги Україні на понад $60 млрд.
"Цю суму було ретельно продумано. Українці потребують її. І нам потрібно, щоб Конгрес схвалив цей запит", – резюмував Кірбі.
Контекст:
США, згідно з даними Пентагону станом на 27 грудня 2023 року, за час роботи адміністрації президента Джо Байдена виділили понад $44,9 млрд на допомогу безпеці України, зокрема $44,2 млрд – із початку повномасштабної війни країни-агресора Росії проти України в лютому 2022 року.
20 жовтня 2023 року Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні". У Білому домі розраховували, що Конгрес США зможе ухвалити його в січні, але цього не відбулося.
Затримка додаткового фінансування Сполучених Штатів для України вплине на ситуацію на фронті, наголошував 17 січня 2024 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.