"Абсолютно повний розгром Росії в ООН". Кулеба розповів про міфи, які зруйнувало голосування за резолюцію щодо миру в Україні

Кулеба: Тепер будь-які мирні пропозиції, які можуть лунати від тієї чи іншої держави, мають знаходитися в рамках резолюції і відповідати її ключовим параметрам

Фото: ЕРА
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав розгромом Росії голосування Генеральною Асамблеєю ООН за резолюцію "Про засади Статуту ООН, які лежать в основі всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні".

Про це він заявив у своєму зверненні, опублікованому у Facebook 23 лютого.

"Генеральна Асамблея підтримала резолюцію, яка чітко викладає ключові пункти формули миру президента Зеленського. 141 держава сказала цій резолюції "так". Це означає, що тепер будь-які мирні пропозиції, які можуть лунати від тієї чи іншої держави – зараз, завтра, післязавтра, через місяць, – вони мають знаходитися в рамках резолюції і відповідати її ключовим параметрам. І того, чого немає в резолюції, їм буде дуже важко "продати" як додатковий конструктивний елемент свого мирного плану", – розповів він.

Кулеба наголосив, що голосування за резолюцію засвідчило: "Міф про те, що лише Захід підтримує Україну, абсолютно зруйнований".

"141 країна, серед яких абсолютна більшість країн Латинської Америки, країн Азії, більшість країн Африки, – усі проголосували на підтримку резолюції", – сказав він.

Також зруйновано міфи про "втому" від України та від війни, а також про те, що Росія нібито може "переломити ситуацію на свою користь у будь-який момент", розповів глава МЗС.

"Не здатна. Попри всі свої спроби та поправки від Білорусі, які вони намагалися провести, і всю свою кулуарну боротьбу, – абсолютно повний розгром Росії в ООН. Попри всі їхні зусилля, спротив і демарші. Ну і наостанок. Я приїхав у Нью-Йорк 48 годин тому. Станом на цей момент у нас не було навіть 130 голосів. За ці 48 годин президент говорив по телефону з лідерами інших країн, велися консультації на рівні МЗС і всієї дипломатичної команди президента. Я дзвонив, писав повідомлення, ходив, тут спілкувався з усіма. Просили наших партнерів підключитися. Навіть... Це окрема історія, хто з ким дружить, хто з ким раніше де працював... Уже тиснули на найрізноманітніші фактори. І в результаті вийшли на 141 голос. Що це означає? Це означає, що нас чують. Це означає, що навіть те, що здавалося неможливим, воно насправді є можливим, просто потрібно працювати. І так само потрібно працювати на перемогу України на полі бою, яка також неодмінно буде", – додав Кулеба. 

Контекст:

22 лютого Україна презентувала на засіданні Генасамблеї ООН проєкт цієї резолюції "Про засади Статуту ООН, які лежать в основі всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні". Кулеба заявив журналістам у кулуарах ООН, що Росія всіма силами намагається зірвати ухвалення резолюції, але висловив упевненість у тому, що сьогодні Генасамблея резолюцію ухвалить.

До документа було подано дві поправки, обидві – Білоруссю. Мінськ пропонував прибрати з тексту слова "повномасштабне вторгнення в Україну", замінити фразу "агресія Російської Федерації проти України" на "воєнні дії в Україні" і внести до резолюції пункт із закликом до мирних переговорів та про відмову від постачання зброї в зону конфлікту.

23 лютого ГА ООН ухвалила резолюцію. Документ, зокрема, вимагає від Росії вивести війська з України. За резолюцію проголосувала 141 зі 193 країн членів ООН (за необхідних для ухвалення рішення 2/3 голосів). 32 країни утрималися, сім Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея, Малі, Нікарагуа, Еритрея проголосували проти.