Ахметов: Мій фонд допомагає людям вижити, а українській армії – боронити суверенітет нашої країни

Ахметов: Усе, що ми можемо привезти, зробити – усе робимо і робитимемо надалі
Фото: EPA
Український бізнесмен, власник групи компаній СКМ Рінат Ахметов заявив, що надає всю можливу допомогу цивільному населенню, яке постраждало від російського вторгнення, а також Збройним силам України. Про це він сказав у коментарі "Радіо Свобода".

"Новина про початок війни застала мене вдома, у Києві, у моєму ліжку. Я спав, до мене забіг мій помічник зі словами "Рінате Леонідовичу, прокидайтеся! Нас бомблять, почалася війна!" Я у страшному сні не міг уявити, що бомбитимуть Харків та Київ, бомбитимуть житлові будинки та шпиталі. А зараз руйнують наші селища, міста, інфраструктуру… Найстрашніше – страждають та гинуть мирні люди. Це воєнна агресія, військовий злочин та злочин проти людяності щодо моєї країни та українців", – заявив Ахметов.

За його словами, "весь бізнес, усі наші підприємства сконцентровані тільки на одному: допомагати людям вижити, робити все, щоб вони не залишилися сам на сам із бідою".

"Мій фонд допомагає людям вижити: постачає продукти, медикаменти, а бізнеси СКМ допомагають українській армії боронити суверенітет нашої країни. Скільки витрачено на це? Чесно кажучи, навіть не рахую. Усе, що ми можемо привезти, зробити – все робимо і робитимемо надалі", – сказав бізнесмен.

Він також подякував міжнародній спільноті за підтримку України. Ахметов також запевнив, що після перемоги "інвестуватиме всі свої сили та засоби, щоб Україна відновилася і стала сильною та квітучою країною".

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаудари.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб убитими, пораненими та полоненими, а також понад 1 тис. одиниць танків, бронемашин, артилерійських систем, РСЗВ та засобів ППО, 46 літаків, 68 вертольотів, 454 автомобілі, три катери, 60 цистерн із пальним та сім оперативно-тактичних безпілотників.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.