"Альфа-Банк" і "Роснафтогаз". НАЗК запропонувало додати до санкційних списків ЄС 379 керівників і власників компаній РФ
НАЗК опрацювало дані про накладені у Великобританії санкції на компанії і з'ясувало, що на деяких їхніх керівників та власників не наклали санкцій. Тому агентство запропонувало додати до санкційних списків ЄС 379 керівників, власників або засновників таких компаній із РФ.
Серед них – керівництво великих промислових підприємств, зокрема компаній військово-промислового комплексу: "Авангард", "Кронштадт", "КамАЗ", "Концерн "Калашников", концерн повітряно-космічної оборони "Алмаз-Антей".
До списків пропонують додати керівництво банків, зокрема "Альфа-Банк", "Сбербанк", "Совкомбанк" тощо, а також керівництво стратегічно важливих підприємств Росії – "Российские железные дороги", алмазовидобувної компанії "Алроса", "Аэрофлот" та інших.
Також НАЗК рекомендує занести до санкційних списків Великобританії компанії, залучені до стратегічних секторів економіки Росії – "Газпром нефть", "Роснефтегаз", "Новатэк", а також підприємства, що належать наближеному до президента Росії Володимира Путіна підприємцю Юрієві Ковальчуку, російським бізнесменам Олексієві Мордашову, Алішеру Усманову, Романові Абрамовичу та іншим.
Контекст:
Україна й міжнародна спільнота вводили санкції проти Росії із 2014 року, коли було окуповано Крим і розпочато війну на Донбасі. Після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року санкції проти Росії розширили й посилили.
30 вересня МЗС Великобританії оголосило про нові санкційні обмеження для Росії у відповідь на анексію РФ українських територій. Зокрема, Великобританія запобігатиме доступу Росії до консультаційних послуг у галузі IT, до співпраці в архітектурних, інженерних, рекламних, аудиторських сферах.
США також ввели проти Росії нові економічні санкції. До санкційного списку увійшли 14 осіб, пов'язаних із військово-промисловим комплексом Росії, і 278 депутатів Державної думи РФ.