Великобританія ввела санкції проти Росії: "Ми ніколи не визнаємо анексії українських територій"
Великобританія запобігатиме доступу Росії до консультаційних послуг у сфері IT, до співпраці в архітектурних, інженерних, рекламних, аудиторських сферах. Окрім того, закриють доступ до юридичних консультацій щодо угод. Як ідеться у повідомленні, Росія залежить від західних країн у юридичному плані: 85% усіх послуг імпортують із країн G7, на Лондон, "який є міжнародним юридичним центром", припадає 59% цього імпорту. Після введення обмежень можливості російського бізнесу працювати на міжнародному рівні обмежені, йдеться в документі.
Окрім того, МЗС Великобританії ввело санкції проти Ельвіри Набіулліної, голови Центрального банку РФ. На думку міністерства, Набіулліна відіграла важливу роль у "поширенні рубля на українські території, які тимчасово контролює Росія".
Також тепер заборонено експорт майже 700 товарів із Великобританії до Росії. До переліку входять сотні товарів, які мають вирішальне значення для виробництва в обробному секторі РФ.
"Великобританія категорично засуджує заяву [президента РФ Володимира] Путіна про незаконну анексію української території. Ми ніколи не визнаємо ні результатів цих фіктивних референдумів, ні будь-якої анексії української території. Російський режим мають притягнути до відповідальності за це огидне порушення міжнародного права. Ось чому ми працюємо з нашими міжнародними партнерами, щоб посилити економічний тиск через нові заборони на цільові послуги. Те, що відбувається в Україні, є важливим для всіх нас, і Великобританія зробить усе можливе, щоб допомогти в їхній боротьбі за свободу", – заявив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі.
Сьогодні Путін підписав "договори" про "входження" до складу Російської Федерації тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей, які перед цим Росія, попри міжнародне право, визнала "незалежними державами".
Контекст:
Із 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей провели псевдореферендуми про "приєднання" цих регіонів до Росії: люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, на вулицях і у наметах на ринках.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ні фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях України, ні гібридна "мобілізація" у РФ нічого не змінять у планах України щодо деокупації своїх територій.
Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія заявили про невизнання результатів псевдореферендумів. Їхнє проведення засудила також Грузія.
США також ввели проти Росії нові економічні санкції. До санкційного списку увійшло 14 осіб, пов'язаних із військово-промисловим комплексом Росії, і 278 депутатів Державної думи РФ.