Антон Геращенко: Не відкидаю, що Путін розглядає такий варіант: він іде, робить президентом Медведєва, а Медведєв уже погоджується на всі непопулярні кроки, наприклад, відхід із Криму G

Геращенко: Путін далеко не дурень, він уже розуміє, що програв. Він просто думає, як йому програти
Фото: mvs.gov.ua
Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко вважає, що президент Росії може шукати можливості зробити "рокірування", щоб президентом став колишній президент, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв. Таку думку він висловив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

Геращенко переконаний, що будь-який майбутній "правитель РФ буде зацікавлений" у досягненні миру з Україною, у тому, щоб "примиритися із Заходом і з нами".

Радник глави МВС назвав "цікавим фактом" візит Медведєва в Китай і зустріч із лідером КНР Сі Цзіньпіном 21 грудня.

"Деякі експерти, зокрема і я [вважають], що Путін шукає варіант зробити рокірування. Як він робив 10 років тому: він пішов із посади президента, став прем'єр-міністром, замість нього був президентом Медведєв", – додав Геращенко.

Він заявив, що Путін "абсолютно довіряє" Медведєву і вважає останнього своєю маріонеткою.

"І я цілком не відкидаю, що Путін розглядає такий варіант: він іде, робить президентом Медведєва, а Медведєв уже погоджується на всі непопулярні кроки, щоб, там, піти із Криму, наче відкотитися назад. А Путін ніби осторонь. І в усьому звинувачують Медведєва. У Путіна зараз тваринний інстинкт самозбереження діє. Він думає: "Як мені вижити в цій ситуації?" Путін далеко не дурень, він уже розуміє, що програв. Він просто думає, як йому програти", – резюмував він.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Путін перебуває при владі в РФ із 2000 року. 2018-го його обрали на четвертий президентський строк. У 20082012 роках Путін був главою уряду, тоді посаду президента обіймав Медведєв. У період правління Путіна РФ 2014 року окупувала Крим і розпочала війну проти України (спочатку бойові дії вели на сході, а 2022-го Путін оголосив повномасштабне вторгнення).

2020 року в Росії ухвалили закон про обнулення президентських строків Путіна. Документ дає змогу Путіну залишитися на посаді глави держави до 2036 року.

Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" й "денацифікації". Спочатку, за даними СБУ, він сподівався захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Деякі аналітики висловлюють припущення, що воєнна поразка в Україні може призвести до зміни влади Росії. Оглядач сайта НВ, ведучий "Радіо НВ" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.