Арахамія повідомив, що радився з українськими військовими щодо компромісів на переговорах
Арахамія написав, що їздив до регіону з іншим членом делегації, заступником глави Офісу президента України Кирилом Тимошенком, а також із міністром інфраструктури Олександром Кубраковим.
За словами нардепа, їхнім завданням було оцінити масштаб руйнувань інфраструктури та визначити, які об'єкти треба відновлювати насамперед.
Також він повідомив про зустріч з українськими військовими у Чернігівській області.
"Наше завдання на переговорах – юридично закріпити успіхи Збройних сил України. Їхня сила і відвага формують для нас переговорну позицію. Тому сьогодні на Чернігівщині поспілкувалися з бойовими командирами оперативного командування "Північ". Ми хотіли почути їхню позицію стосовно того, що для нас може бути компромісом, а що є неприйнятним. Було дуже корисно у закритому форматі поговорити про це", – написав Арахамія.
Він анонсував такі зустрічі з воєначальниками в інших регіонах України.
Контекст:
Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні вночі 24 лютого, заявивши, що це "спецоперація", мета якої – "демілітаризація і денацифікація України".
Із кінця березня делегації України та Росії ведуть переговори про завершення війни, 29 березня у Стамбулі відбувся четвертий очний раунд таких переговорів (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті).
Напередодні переговорів у Стамбулі Арахамія повідомив у коментарі Financial Times, що РФ вимагає, щоб Україна визнала контроль Росії над окупованим Кримським півостровом. Він додав, що Україна "ніколи не визнає жодних кордонів", окрім тих, які є у її Декларації незалежності.
За підсумками зустрічі делегацій двох країн Арахамія заявив, що Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки.
За його словами, цей договір має передбачати юридично обов'язкові гарантії безпеки, а також зобов'язання США, Великобританії, Франції, Китаю, Німеччини, Італії, Туреччини, Канади та Ізраїлю надати військову допомогу Києву у разі агресії проти України. Росія, заявив Арахамія, також має надати Україні гарантії безпеки, але "на інших умовах".
Член української делегації, дипломат Олександр Чалий сказав, що в такому разі Україна буде готова відмовитися від вступу в НАТО і зберігати "постійний нейтралітет".
Арахамія також повідомив, що російська делегація на переговорах просить Україну відкликати судові позови, пов'язані з війною. Водночас питання ОРДЛО поки виносять "за дужки" переговорів, зазначив нардеп.
Українська делегація на переговорах у Стамбулі 29 березня запропонувала протягом 15 років проводити двосторонні переговори про статус Криму та Севастополя і зобов'язати обидві країни на час переговорів не використовувати військових сил для розв'язання питання окупованого РФ українського півострова, повідомив раник голови ОП Михайло Подоляк. У Кремлі заявили, що російська сторона не обговорюватиме питання Кримського півострова на перемовинах з Україною.