Арестович: Якщо подивитися на зведення, ми знищили 560 російських гармат на півдні за місяць. У них залишилося 590. Щойно залишиться 200–300, вони зламаються
"Ми точно поламаємо їх. Тому що є дуже проста математика. У нас є стратегічні й оперативні резерви. І ми діємо зараз бригадами першого ешелону, першої лінії. А вони вже вводять у бій оперативний резерв, а стратегічного в них немає взагалі", – сказав Арестович.
Він наголосив, що українське оперативне командування старшого рівня – генерали, полковники – "на голову і на дві вище за російські".
"Це точно. Наше оперативне мистецтво стоїть на вищому рівні. Ми їх переграємо... Якщо подивитися на зведення, ми знищили 560 гармат за цей місяць. А в них на півдні залишилося 590. Тобто половину ми знищили лише за місяць", – сказав ексрадник ОП.
На його думку, нову артилерію росіянам узяти немає звідки: хоча їхній військово-промисловий комплекс працює, окупанти "дуже сильно просідають", не встигають поповнювати і навіть відновлювати техніку, яку розконсервовують після зберігання.
"Тому суто на математиці ми їм виносимо зараз тили, мости, логістику ламаємо. Вони їхали так, а тепер – 200 км плюс. Для вантажної військової машини, яка постійно ламається... Виносимо склади армійського, фронтового рівня, аеродроми виносимо. І це за класикою війни: коли відбуваються поступові накопичення втрат, у якийсь момент кількість переходить у якість. Вони ламаються. Щойно в них залишиться 200 гармат, 300, вони зламаються. Вони будуть неспроможні утримувати навіть найгірші наші бригади. А ми ще не вводили навіть оперативних резервів", – підсумував Арестович.
Арестович: Коли Пригожин зрозумів, що за три години він бере Кремль, заходить до кабінету Путіна, кладе "Маузер" на стіл – і він правитель Росії... Він злякався. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій.
Від початку контрнаступу сили оборони звільнили дев'ять населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях, поінформували в Генштабі ЗСУ 5 липня.