Арестович: Резніков просив передати: "На "Рамштайні" всі тиснули руки й казали: "Добийте гадину". Шведи додавали: "За Полтаву". Французи: "За Бородіно". Німці мовчали, але підморгували
Радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив, що у країн Заходу немає "втоми" від України.
"Це цікавий наратив, який люблять закинути. Ніхто не втомився. [Міністр оборони України Олексій] Резніков спеціально просив передати до цього інтерв'ю: "На "Рамштайні" всі тиснули руки й казали: "Будь ласка, добийте гадину". Шведи додавали: "За Полтаву". Французи додавали: "За Бородіно". Німці мовчали, але підморгували. Звичайно, політики не скажуть цього вголос, але це ж не просто так – це міністри оборони країн. І супроводжувачі", – наголосив Арестович.
Арестович: Якщо Путін двине коні, це буде дуже несподіваний і швидкий кінець війни. Протягом кількох днів. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні відбулася на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині 26 квітня. Резніков передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні, а після зустрічі заявляв, що завдяки "Рамштайну" відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.
Друга зустріч відбулася 23 травня, її провели в онлайн-форматі, участь у ній взяло понад 40 країн. За її підсумками міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що військову допомогу Україні вирішило надати 20 держав.
Засідання "Рамштайн-3" відбулося 15 червня у Брюсселі, у ньому взяло участь приблизно 50 країн, зокрема приєдналися Еквадор, Грузія і Молдова, які приєдналися, повідомив Остін. Резніков заявив, що третя зустріч у форматі "Рамштайн" продемонструвала готовність надати Україні більше зброї.
Четверте засідання у форматі "Рамштайн" відбулося онлайн 20 липня. Остін, виступаючи на засіданні, анонсував передання Україні додаткових систем HIMARS та боєприпасів. За його словами, військову допомогу Україні надає вже 30 країн.