Бахмутський напрямок залишається найкривавішим, найжорстокішим і найважчим, це ключова точка війни – спікер східного угруповання ЗСУ
"На сьогодні бахмутський напрямок найкривавіший, найжорстокіший і найважчий у російсько-українській війні. І, напевно, ключова точка вирішення цієї війни. Ворог там щодоби йде на штурми в районі різних міст: Бахмута, Соледара, Кліщіївки та інших населених пунктів", – сказав він.
Також окупанти й далі здійснюють масовані обстріли, лише минулої доби зафіксовано 261 ворожий обстріл із різних артилерійських систем, зазначив спікер.
"На фоні всього цього противник несе дуже великі втрати, щодоби саме на бахмутському напрямку, напевно, найвища концентрація втрат ворога. Тільки за цю добу РФ втратила 81 людину вбитими і 68 пораненими. Це середня амплітуда їхніх втрат на цьому напрямку", – сказав Череватий.
За його словами, загалом на східному фронті ворог зазнає найбільших втрат, але й далі намагається взяти Бахмут, щоб на політичному рівні продемонструвати "звільнення Донбасу".
"Тому Бахмут – це одна із ключових точок, яку вони хотіли б пройти. Навіть іноземні експерти схиляються до цієї думки. Ми ж постійно у важких умовах наносимо удари по ворогові назустріч його штурмовим діям, знищуючи масово особовий склад і техніку. І якщо говорити загалом, то ворог вимотується в цих боях", – підсумував Череватий.
Контекст:
Оборона Бахмута триває вже п'ять місяців і ЗСУ можуть роками стримувати наступ окупантів на цьому напрямку, заявляв в інтерв'ю Суспільному військовий аналітик Том Купер 27 листопада. Згідно з останніми даними Генштабу, бахмутський напрямок – один із двох на лінії фронту, де РФ ще продовжує наступ.
29 листопада Череватий говорив, що ЗСУ ведуть оборону поблизу Бахмута в дуже складних умовах, але контролюють ситуацію.
За оцінкою американського Інституту дослідження війни, росіяни домоглися обмеженого просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але дуже повільними темпами і з великими втратами. Росія фальсифікує заяви про наступ поблизу Бахмута, щоб зобразити свої успіхи щонайменше в одному секторі, вважають аналітики.
У британській розвідці вважають, що у разі, якщо РФ зможе захопити місто, це матиме обмежену оперативну цінність, хоча може дати Росії змогу загрожувати більшим містам – Краматорську і Слов'янську.