Байден у Генасамблеї ООН: Якщо ми дозволимо розділити Україну, чи буде незалежність будь-якої нації в безпеці? Ні

Байден: Росія вірить, що світ втомиться й дозволить їй жорстоко поводитися з Україною без наслідків
Фото: EPA

Якщо Україна програє у війні, яку проти неї розв'язала країна-агресор Росія, незалежність жодного народу у світі не буде гарантовано. Про це заявив президент США Джо Байден під час виступу на дебатах 78-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку 19 вересня. Уривки його промови опублікувала пресслужба Білого дому.

Президент США запевнив, що його країна разом із союзниками та партнерами й далі підтримуватиме "хоробрий народ України, який захищає свій суверенітет і територіальну цілісність – і свою свободу".

"Росія вірить, що світ втомиться й дозволить їй жорстоко поводитися з Україною без наслідків. Але я запитую у вас: якщо ми відмовимося від основних принципів Статуту ООН, щоб заспокоїти агресора, чи може будь-яка держава-член почуватися впевненою, що вона захищена? Якщо ми дозволимо розділити Україну, чи буде незалежність будь-якої нації в безпеці? Відповідь – ні. Ми маємо протистояти цій неприкритій агресії сьогодні, щоб стримувати інших потенційних агресорів завтра", – сказав Байден.

Контекст:

США послідовно підтримують Україну в боротьбі проти російської агресії. Від початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

Востаннє США оголосили про пакет військової допомоги для України на $600 млн 7 вересня. Як зазначили в Пентагоні, США виділили понад $44,4 млрд допомоги Україні у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента Байдена, зокрема понад $43,7 млрд – із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.

Також США надають Україні фінансову й гуманітарну допомогу.