Сенатори від Республіканської партії закликали Байдена негайно передати Україні ракети ATACMS

Члени Сенату США впевнені, що ATACMS суттєво підвищать імовірність успіху нинішнього контрнаступу ЗСУ
Фото: depositphotos.com

Чотири сенатори від Республіканської партії США ‒ Роджер Вікер, Том Коттон, Сьюзан Коллінз і Ліндсі Грем ‒ закликали президента Джо Байдена негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Про це йдеться в опублікованому 16 вересня на сайті Коттона листі, який республіканці передали главі держави.

"Ми пишемо із проханням негайно передати в Україну армійські тактичні ракетні комплекси MGM-140 (ATACMS). Додаткова затримка ще більше підірве інтереси національної безпеки США і розширить цей конфлікт", ‒ зазначили сенатори.

Вони наголосили, що надання ATACMS дасть змогу Україні завдавати ударів по важливих для окупантів об'єктах логістики та зв'язку, а також по місцях запуску російських крилатих ракет і безпілотників.

"Зокрема треба негайно доправити варіант ATACMS з унітарною боєголовкою великої дальності. Нещодавній український удар по військово-морському порту Севастополя з використанням британської зброї великої дальності Storm Shadow продемонстрував бойову ефективність такої зброї", ‒ ідеться в листі.

Сенатори впевнені, що ATACMS суттєво підвищать імовірність успіху нинішнього контрнаступу ЗСУ й подальших операцій українських військових, оскільки полегшать руйнування російської оборони.

Контекст:

Українська влада активно веде переговори із союзниками щодо надання ракет ATACMS дальністю до 300 км.

Президент США Джо Байден у липні говорив журналістам, що розгляне можливість доправлення ATACMS в Україну. "Але найбільше їм потрібні артилерійські снаряди, і ми працюємо над цим", – зазначив американський президент.

Байден поки не дав згоди на постачання американських далекобійних ракет Україні. Але також не сказав "ні", заявив 24 серпня голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

ЗМІ повідомили 9 вересня, що США можуть додати далекобійні ракети ATACMS до наступного пакету допомоги Україні. 15 вересня The Wall Street Journal із посиланням на джерела повідомило, що США наближаються до рішення передати Україні ATACMS.