Берлусконі вважає, що Зеленський "міг би погодитися на переговори" з Путіним, якби Захід відмовився постачати Україні зброю та пообіцяв мільярди на відновлення

Берлусконі розповів, що двічі безуспішно намагався додзвонитися до Путіна із 24 лютого
Фото: EPA
Колишній прем'єр-міністр Італії, лідер партії "Уперед, Італіє", яка входить до нинішньої коаліції, Сильвіо Берлусконі вважає, що президент України Володимир Зеленський "міг би погодитися" на переговори з РФ, якби західні країни перестали постачати Україні зброю і запропонували їй кошти на відновлення.

Про це він заявив в інтерв'ю Бруно Веспе для його книжки, уривки з якого опублікувала газета La Repubblica 31 жовтня.

На запитання, чи можливо досягти мирних переговорів, Берлусконі заявив: "Можливо, тільки якщо в якийсь момент Україна зрозуміє, що більше не може розраховувати на зброю та допомогу, а натомість Захід пообіцяє надати їй сотні мільярдів доларів на відновлення її зруйнованих війною міст".

"Це справа Зеленського, можливо – він міг би погодитися сісти за переговори", – сказав політик. 

Веспа заперечив йому, заявивши, що Путін має як мінімум залишити дві окуповані й анексовані області (Херсонську й Запорізьку) після Донецької та Луганської.

За словами Берлусконі, він вважає, що "входження" Криму "до складу РФ" обговорювати не варто, а на Донбасі потрібно провести новий "референдум" під контролем Заходу.

Політик також назвав Путіна "людиною миру", заявивши, що двічі безрезультатно намагався додзвонитися до нього на початку повномасштабної війни, а потім більше не наполягав.

Контекст:

Берлусконі був прем'єр-міністром Італії у 1994–1995-му, 2001–2006-му і 2008–2011 роках.

У січні 2013 року в інтерв'ю Euronews він заявив, що має "братні стосунки з Путіним". "Я думаю, що він – найкращий у світі політик у наші дні", – сказав Берлусконі. У червні 2015 року Путін приймав Берлусконі в Росії із приватним візитом. Після цього візиту Берлусконі заявив, що Путін пропонував йому російське громадянство й посаду міністра економіки.

У квітні 2022 року Берлусконі заявив про своє "розчарування" в Путіні. Зокрема, він сказав, що "Росія не може заперечувати свою відповідальність" за "справжні воєнні злочини", які скоюють проти мирних громадян у Бучі в Київській області й інших містах України.

У травні під час мітингу прибічників своєї партії Берлусконі заявив, що Європа має змусити Київ погодитися на вимоги РФ для припинення війни. "Я вважаю, що об'єднана Європа має внести мирну пропозицію, намагаючись змусити українців прийняти вимоги Путіна", – сказав політик.

У серпні Берлусконі знову заявив, що "глибоко розчарований" Путіним.

7 вересня він оголосив, що хотів би разом із колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель "спробувати переконати й бути посередником, щоб покласти край конфлікту між Україною і Росією", а за два тижні сказав, що Путіна "підштовхнули" до вторгнення в Україну – він нібито хотів поставити на чолі Києва "порядних людей".

Зеленський в інтерв'ю Corriere della Sera, яке вийшло 27 жовтня, заявив, що в словах Берлусконі немає його власної думки, але є думка Путіна.