Єврокомісія вважає несумісним із санкціями те, що Путін і Берлусконі обмінялися горілкою та вином
Італійське інформаційне агентство LaPresse опублікувало 18 жовтня запис виступу Берлусконі перед депутатами його партії Forza Italia, обраними до парламенту, в якому він розповідав, як на його день народження Путін надіслав 20 пляшок горілки й дуже приємного листа. Берлусконі відповів йому "кількома пляшками Lambrusco і так само листом". Окрім того, Путін назвав Берлусконі одним зі своїх "найкращих п'ятьох друзів", зазначив колишній прем'єр Італії.
Массралі назвала такі дії Берлусконі "цілком несумісними із санкціями". Представниця Єврокомісії додала: імпорт спиртних напоїв із Росії до ЄС фактично заборонено, а п'ятий пакет санкцій ЄС проти Росії, введений у квітні, містить і заборону на імпорт горілки. Водночас вона наголосила, що незрозуміло, чи поширюються санкції на подарунки, і пообіцяла уточнити цю інформацію. Якщо з'ясують, що так Берлусконі порушив санкції, для нього "виникнуть юридичні наслідки", зазначив італійський ЗМІ.
Контекст:
Берлусконі був прем'єр-міністром Італії у 1994–1995, 2001–2006 і 2008–2011 роках.
У січні 2013 року в інтерв'ю Euronews він заявив, що має "братні стосунки з Путіним". "Я думаю, що він – найкращий у світі політик у наші дні", – сказав Берлусконі. У червні 2015 року Путін приймав Берлусконі у Росії з приватним візитом. Після цього візиту Берлусконі заявив, що Путін пропонував йому російське громадянство й посаду міністра економіки.
У квітні 2022 року Берлусконі повідомив про своє "розчарування" Путіним. Зокрема, він сказав, що "Росія не може заперечувати свою відповідальність" за "справжні воєнні злочини", які скоюють проти мирних громадян у Бучі Київської області й інших містах України.
У травні під час мітингу прибічники своєї партії Берлусконі заявив, що Європа має змусити Київ пристати на вимоги РФ для припинення війни. "Я вважаю, що об'єднана Європа має внести мирну пропозицію, намагаючись змусити українців пристати на вимоги Путіна", – сказав політик.
У серпні Берлусконі знову сказав, що "глибоко розчарований" у Путіні.
7 вересня він оголосив, що хотів би разом із колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель "спробувати переконати і бути посередником, щоб покласти край конфлікту між Україною і Росією", а за два тижні сказав, що Путіна "підштовхнули" до вторгнення в Україну – він нібито хотів поставити очільниками Києва "порядних людей".