Більшість українців вважає, що Україні потрібно продовжувати бойові дії, навіть якщо підтримка Заходу ослабне – опитування
Більшість українців вважає, що Україні потрібно продовжувати бойові дії проти країни-агресора РФ, навіть якщо підтримка Заходу ослабне. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, які опублікували 12 грудня.
На думку 58% опитаних, у разі суттєвого скорочення допомоги з боку Заходу бойові дії й тиск на окупантів мають тривати, проте виникнуть ризики для підконтрольних Україні територій.
Водночас 32% респондентів переконані, що "краще йти на припинення бойових дій за умов дійсно серйозних гарантій безпеки від Заходу, навіть якщо визволення окупованих територій затягнеться на невизначений термін".
Ще 10% громадян не змогли визначитися з відповіддю.
Опитування проводили із 20 листопада до 9 грудня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Було опитано 1031 респондента віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім окупованого Криму.
Соціологи уточнили, що формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, наближених до 50%, 3% – для показників, наближених до 25%, 2,1% – для показників, наближених до 10%, 1,5% – для показників, наближених до 5%.
Контекст:
На тлі російської агресії проти України військову, фінансову й гуманітарну допомогу країні надає багато країн Заходу.
Лише у форматі "Рамштайн" країни-партнери від початку повномасштабного вторгнення РФ виділили Україні понад $80 млрд для допомоги у сфері безпеки, повідомляв 22 листопада міністр оборони США Ллойд Остін.
Водночас в опублікованому 7 грудня дослідженні Кільського інституту світової економіки йдеться, що обсяг допомоги Україні від країн Заходу протягом останніх місяців сягнув найнижчого рівня із січня 2022 року. Він скоротився майже на 90% порівняно з аналогічним періодом минулого року, ідеться в дослідженні.