Приблизно 3,5 тис. будівель зруйновано або пошкоджено у Чернігівській області
В адміністрації нагадали, що тим, хто залишився без домівки, насамперед треба звернутися в Національну поліцію для відкриття кримінального провадження та отримання довідки про руйнування майна саме внаслідок бойових дій.
Із цим документом необхідно звернутися до новостворених комісій із фіксації втраченого, знищеного або пошкодженого майна при сільських, селищних, міських радах.
"Важливо: заявником може бути людина, яка володіє цим майном та підтверджує це право документально", – заявив начальник управління капітального будівництва ОВА Ярослав Слєсаренко.
Частину Чернігівської області було окуповано після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів, але військові РФ і далі обстрілюють Чернігівську й Сумську області з російської території.
Контекст:
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що українцям, чий будинок зруйнували російські загарбники, відшкодують збитки. Для цього створено Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. Для отримання компенсації необхідно залишити заявку в застосунку "Дія".
Сума збитків, яких РФ завдала Україні протягом 70 днів повномасштабного вторгнення, становить $600 млрд, але в ній не враховано даних із територій, які зараз окуповані. Про це президент Володимир Зеленський заявив 4 травня.
За оцінкою Міністерства економіки, для швидкого відновлення економіки України після війни з Росією необхідні інвестиції $70 млрд на рік протягом не менше ніж 10 років.
Відновлювати Україну влада має намір насамперед завдяки заарештованим активам РФ, заявляв Шмигаль.