Блогер Птушкін показав листівку зі снарядів, якими росіяни обстріляли Чернігів, – це агітка із чеченської війни

Росіяни скидали на Чернігів листівки, адресовані "громадянам Чеченської Республіки"
Фото: Anton Ptushkin / Facebook
Російські окупанти привезли на війну в Україну агітки часів воєн у Чечні. Одну з листівок, адресовану "громадянам Чеченської Республіки", показав у Facebook 30 квітня український блогер Антон Птушкін.

"Громадяни Чеченської Республіки!" – так починається листівка з агітаційного снаряда (червона штука на тлі), яким російська армія стріляла по Чернігову та його околицях. Я не знаю, як снаряди часів другої чеченської війни опинилися в Україні, але рекомендую почитати текст. Це сюр якийсь", – написав Пушкін.

На опублікованому ним фото видно сам снаряд, а також листівку, в якій командування об'єднаного угруповання російських військ звертається до жителів Чечні.

"Вас намагаються втягнути у збройне протистояння з федеральними військами. Вас намагаються змусити захищати чужі вам інтереси: інтереси місцевих грошових магнатів, керівників терористів, грабіжників і вбивць, політичних авантюристів усіх мастей. Басаєв, Хаттаб, Удугов і багато інших, хто заробляє брудні гроші на вашій крові. Їхні дні пораховані. Багато хто з них уже втік із Чечні, не чекаючи справедливої відплати", – ідеться в агітці росіян.

У коментарях до поста Птушкіна із цією листівкою у Twitter користувач Дмитро Рубінштейн зазначив, що "цим і гарна війна: можна позбутися протермінованих набоїв". "Не дивуйтеся, якщо до кінця війни ви прочитаєте звернення, адресоване солдатам Вермахту або навіть Білій гвардії", – написав він.

Скріншот: Anton Ptushkin / Twitter

А музикант Марк Ковнацький запропонував у Facebook "радіти, що поки ще не прилетіла стріла із закликом громадянам Золотої Орди здаватися".

Скріншот: Anton Ptushkin / Facebook

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Перша чеченська війна почалася 11 грудня 1994 року і завершилася 31 серпня 1996 року. Друга чеченська війна тривала з 1999 року до 2009 року.

Точних даних про загиблих серед цивільного населення внаслідок боїв між невизнаною Республікою Ічкерія та російськими військовими, а також повітряних бомбардувань немає. За оцінкою міжнародної неурядової організації "Міжнародна амністія", жертвами стали десятки тисяч мирних жителів. У Чечні зареєстровано 52 місця масових поховань. Нинішній глава Чечні Рамзан Кадиров стверджував, що війна забрала життя 13 987 дітей, загинули сотні тисяч людей, 5 тис. людей зникли безвісти.

У РФ перша чеченська війна офіційно мала назву "операція з відновлення конституційного порядку у Чечні", друга – "Контртерористичні операції на території Північно-Кавказького регіону".