"Боятися нема сенсу". Зеленський назвав інформацію про готовність окупантів до масованих авіаударів черговою психологічною атакою
Заяви і публікації про масовані авіаційні удари по Україні, які нібито планують російські війська, потрібно сприймати як ворожу інформаційно-психологічну спецоперацію (ІПСО). Про це президент України Володимир Зеленський сказав на пресконференції після зустрічі із прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Відео пресконференції опублікувала пресслужба глави держави.
Як зазначив президент, завдяки допомозі партнерів сьогодні українські сили протиповітряної оборони демонструють високу ефективність – від 60% до 80% – збиваючи російські ракети й інші повітряні цілі.
"Я думаю, що їхні залякування ні до чого не призведуть. Я думаю, результат буде таким самим, що й щотижнево відбувається. Що вони можуть показати масово... Я не знаю, що може бути більше, ніж блекаут, коли вони випустили по нас більше 100 ракет і дронів", – нагадав він.
Президент сказав, що можливості та наміри РФ відомі – загарбники і так атакують Україну всіма можливими засобами, включно з авіацією і ракетами.
"Найважливіше, мені здається, те, що ми сьогодні з точки зору систем протиповітряної оборони, захисту, напевно, на найкращому рівні, ніж будь-коли за всі часи нашої незалежності", – заявив український лідер.
Глава держави наголосив, що не варто вірити російським пропагандистам.
"Боятися нема сенсу. Немає сенсу вірити в те, що вони говорять, – точно немає практики довіряти їм. Тому треба розраховувати на себе і відноситися до цих заяв, як просто ще до однієї психологічної атаки з боку РФ. Вірте у наші сили", – підсумував Зеленський.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей.
Західна розвідка фіксує, що Росія накопичує авіацію поблизу кордону з Україною, повідомила 14 лютого газета Financial Times. За її даними, РФ стягує військові літаки й гелікоптери до кордону, ймовірно, для підтримки наземного наступу. Окупанти накопичили для підтримки наступу 450 літаків і 300 вертольотів, уточнив 17 лютого представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 14 лютого, що наразі немає ознак підготовки Росії до "масованої повітряної атаки" на Україну.
Російські військовослужбовці вирішили почати масово використовувати авіацію в Україні, незважаючи на перспективу втратити велику кількість літаків, писало 16 лютого російське видання "Важные истории" з посиланням на джерело, наближене до міністерства оборони РФ.
По всій Росії ПКС, імовірно, зберегли парк із приблизно 1500 бойових літаків з екіпажем, незважаючи на втрату понад 130 (за даними Генштабу ЗСУ, 298. – "ГОРДОН") із початку вторгнення, стверджувало 16 лютого міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки. За її оцінками, малоймовірно, що Росія зараз готується до різкого посилення атак із повітря, оскільки в нинішніх умовах бою вона, імовірно, зазнала б неприйнятних втрат літаків.