"Знімають табу на постачання далекобійних ракет, створено "танкову коаліцію" для України". Зеленський розповів про результати "дипломатичного марафону"
"Наш дипломатичний марафон продовжується без перерви – від мого візиту до Вашингтона в грудні [2022 року, до якого входили зустріч із президентом США Джо Байденом і виступ у Конгресі США]", – наголосив він.
За словами президента, "вже створено "танкову коаліцію" для України, вже знімається табу на постачання далекобійних ракет".
"Уже є нові здобутки у посиленні нашої артилерії, і вже світ почув – наскільки необхідним для загальносвітової безпеки є створення авіаційної коаліції для України", – розповів глава держави.
Зеленський наголосив, що зовнішня політика України базується на повазі до всіх учасників міжнародних відносин.
"Усі нації є рівними і заслуговують на незалежне життя, на мирну співпрацю з іншими народами. Такий наш принцип зустрічає розуміння в усіх частинах світу. І я дякую кожній державі, кожному народу, які підтримують українські зусилля щодо стабілізації міжнародних відносин", – резюмував глава Української держави.
Він також розповів, що обговорював це питання під час зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.
"Говорив і сьогодні про це з Рютте і протягом тижня з усіма лідерами. Продовжу ці переговори і наступного тижня", – наголосив президент.
59-та Мюнхенська конференція з безпеки (MSC) розпочала роботу 17 лютого, заходи відбуватимуться до 19 лютого. У центрі уваги MSC буде Україна, зазначала "Немецкая волна".
Зеленський під час виступу заявив, що Росія має програти у війні проти України, бо Кремль "може знищити безпеку". Президент закликав прискорити військову допомогу Києву.
За його словами, "немає альтернативи перемозі України", як і "немає альтернативи Україні в ЄС та НАТО". Зеленський також вважає, що ймовірності та високого ризику нападу з боку Білорусі немає.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької і Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей. Зараз найінтенсивніші бої тривають на Донбасі.
Із початку повномасштабної війни Росії союзники надали Україні допомоги майже на $50 млрд, проінформував глава Пентагону Ллойд Остін 14 лютого.