Бойовики протягом доби порушили режим тиші шість разів, поранено двох українських військовослужбовців – штаб ООС

Український військовослужбовець затримав бойовика, але дістав поранення
Фото: EPA (архів)
Одного українського військовослужбовця 24 лютого поранили під час обстрілів із боку російсько-окупаційних військ, ще одного поранив бойовик, який намагався пробратися на позиції українських військових, повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.

Російсько-окупаційні війська 24 лютого шість разів порушували режим припинення вогню на Донбасі. Про це повідомив пресцентр штабу операції Об'єднаних сил у Facebook 25 лютого.

Одного українського військовослужбовця поранили під час обстрілів.

"Зі стрілецької зброї противник вів вогонь неподалік населених пунктів Південне і Талаківка. У результаті обстрілу один військовослужбовець Збройних сил України отримав кульове поранення. Воїну оперативно надано медичну допомогу та доправлено до лікувального закладу. У передмісті Авдіївки та неподалік Водяного на Приазов'ї окупанти відкривали вогонь із гранатометів різних систем і стрілецької зброї, а поблизу Мар'їнки здійснили неприцільні постріли з автоматичних станкових гранатометів", – ідеться в повідомленні.

Неподалік населеного пункту Чермалик український військовий, який чергував на спостережному посту, затримав бойовика, що намагався пробратися на українські позиції.

"У ході затримання противник наніс нашому воїну легке поранення холодною зброєю. У відповідь солдат застосував штатну зброю і затримав окупанта", – повідомили у штабі.

У пресцентрі зазначили, що основною метою дій російсько-окупаційних військ минулої доби залишалося "провокування ЗСУ на відкриття вогню у відповідь із подальшим звинуваченням у порушенні режиму припинення вогню".

"У двох випадках противник обстрілював позиції українських підрозділів одночасно із запитом на тишу нібито через обстріл із боку наших воїнів. Крім того, в одному випадку зафіксовано хибний запит на тишу з боку збройних формувань Російської Федерації, що свідчить про широке використання противником маніпуляцій і викривлення інформації для досягнення ним власних цілей", – підкреслили у штабі.

Від початку доби 25 лютого порушень режиму тиші з боку бойовиків на Донбасі не зафіксовано.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією, та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного й усеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Незважаючи на досягнені домовленості, із зони ООС регулярно надходить інформація про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. 2021 року ситуація на Донбасі загострилася.

11 лютого президент України Володимир Зеленський сказав, що ескалація ситуації на Донбасі пов'язана зі спробами Росії тиснути на Україну на перемовинах у ТКГ.