Британська розвідка оцінила ймовірність успішного штурму окупантами півночі України

Вторгнення з Білорусі наразі не є серйозним ризиком для України, вважають у британській розвідці
Фото: EPA

Британська розвідка не бачить на території Білорусі сил, які здатні на нове вторгнення в Україну, навіть з урахуванням раптової перевірки бойової готовності, оголошеної в Республіці Білорусь. Про це повідомляє міноборони Великобританії 15 грудня у Twitter.

У міноборони Великобританії зазначають, що навчання білоруської армії проводять на північному заході країни, далеко від кордону з Україною. Водночас у Білорусь перекинули російські підрозділи мобілізованих резервістів.

"Білорусь відіграла головну допоміжну роль у наступі Росії на Київ 24 лютого 2022 року. Однак наразі зібрані на навчання білоруські війська й російські підрозділи навряд чи становлять силу, здатну провести новий успішний штурм північної України", – вважають британські військові.

Контекст:

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі. Російські війська спробували захопити Київ. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів.

4 жовтня Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився із президентом РФ Володимиром Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

У Генштабі ЗСУ зазначали, що на випадок повторного наступу з території Білорусі Україна наростила своє угруповання на північному напрямку. 28 листопада в ГУР Міноборони України заявили, що активізація теми наступу з Білорусі – "фейк, щоб посіяти паніку".

6 грудня міноборони Білорусі оголосило про початок бойової підготовки збройних сил. У відомстві наголосили, що заходи проводять "відповідно до плану підготовки за призначенням після чергового призову на військову службу й освоєння новим поповненням програми початкової військової підготовки".

3 грудня Мінськ відвідав міністр оборони Росії Сергій Шойгу. Він і Лукашенко обговорювали "співпрацю" білоруських військових із російськими, які є на території Білорусі. Лукашенко водночас згадував про війну Росії проти України.

В українській розвідці припускають, що Шойгу їздив до Лукашенка вмовляти на наземну операцію в Україні або погрожувати анексією Білорусі.