Буданов: Приблизно 70% усіх дронів ми стабільно збиваємо

Щоб стабільно збивати іранські дрони, закуплені Росією, необхідні серйозні системи ППО, каже Буданов
Фото: gur.gov.ua

Факт переходу Російської Федерації до використання іноземних дронів – випадок для Росії неординарний. Таку думку начальник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України генерал-майор Кирило Буданов висловив в інтерв'ю проєкту "Орестократія", яке видання "Обозреватель" опублікувало 18 жовтня.

До закупівлі країною-окупантом іранських дронів призвели низька точність російських ракет і мала їх кількість, пояснив Буданов.

За його інформацією, російська оборонна промисловість не може виготовляти у достатній кількості нові ракети, а тих, з якими окупанти вступили у війну 24 лютого, уже бракує, за багатьма найменуваннями їхній запас наразі нижчий за критичний рівень у 30%, визначений російською концепцією безпеки.

"Дійшли до того, що стали використовувати іранські безпілотні літальні апарати. Чи можуть вони за своїми характеристиками замінити ракети? Ні, не можуть. Але треба виходити з того, що їх – достатня кількість зараз у РФ, і точність влучання БПЛА набагато вища, ніж цих ракет. На це вони розраховують", – сказав Буданов.

За інформацією начальника ГУР МО України, першу партію замовили в кількості 1750 дронів, далі з РФ були нові замовлення. Але їх виробництво і доставляння до Росії – "не миттєвий процес", уточнив він.

"Вони потроху їх вичерпують, іранці роблять нові, але є інша сторона цього питання: приблизно 70% усіх дронів ми стабільно збиваємо", – заявив глава української військової розвідки.

За словами Буданова, щоб підвищити відсоток знищення дронів-камікадзе, необхідні "серйозні системи ППО".

За раніше озвученою оцінкою секретаря РНБО Олексія Данілова, українські військовослужбовці збивають приблизно 90% дронів-камікадзе іранського виробництва Shahed-136, якими Росія атакує українські міста.

Контекст:

У війні проти України Росія застосовує іранські дрони-камікадзе (баражуючі боєприпаси) Shahed-136. За даними сайта "Мілітарний", довжина безпілотника – приблизно 3 м, розмах крил – понад 2 м, вага його бойової частини становить 40–50 кг. Дрон літає на висоті від 60 до 4 тис. м зі швидкістю приблизно 180 км/год. У БПЛА гучний двигун, тому дрон чути за кілометри. Заявлена дальність дії такого безпілотника – 2,5 тис. км, повідомила британська розвідка.

Вона стверджує, що окупанти використовують іранські дрони-камікадзе в Україні щонайменше із серпня. Вони перефарбували БПЛА у свої кольори й назвали "Герань-2". Водночас Іран заперечує постачання дронів російській армії.

14 жовтня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що РФ хоче закупити в Ірану ще кілька тисяч дронів.

Із 13 вересня, дати першого збиття дрона-камікадзе іранського виробництва Shahed-136, до 19 жовтня протиповітряна оборона Повітряних сил та інші складові сил оборони України знищили 223 безпілотники цього типу.