Через дії російських окупантів на Запорізькій АЕС вимкнули один із двох робочих енергоблоків – "Енергоатом"
Обстріли з боку російських окупантів призвели до вимкнення одного з двох енергоблоків, які працювали на Запорізькій АЕС, розташованій в Енергодарі Запорізької області. Про це в Telegram проінформувала 3 вересня компанія "Енергоатом".
"Увечері 3 вересня 2022 року після обстрілів російськими окупантами ліній зв’язку Запорізької АЕС з енергосистемою України та через недостатню для двох енергоблоків пропускну спроможність останньої, резервної лінії о 19.35 енергоблок №5 ЗАЕС був відключений від енергомережі", – ідеться в повідомленні.
В "Енергоатомі" пояснили, що досі працює шостий енергоблок, він "з обмеженою потужністю через резервну лінію подає електроенергію в енергосистему України, а також забезпечує власні потреби Запорізької АЕС".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Загалом на ЗАЕС шість енергоблоків, це найбільша атомна станція у Європі.
Контекст:
На початку березня Запорізька АЕС опинилася під окупацією російських військових і відтоді працює під їхнім контролем. Із серпня окупанти регулярно обстрілюють ЗАЕС та Енергодар.
11 серпня відбулося засідання Радбезу ООН, присвячене ситуації на ЗАЕС. Усі його учасники виступили за візит місії МАГАТЕ на станцію. Глава організації Рафаель Гроссі висловив готовність особисто очолити місію.
Російські війська розмістили на ЗАЕС, зокрема в машинному залі одного з реакторів, військову техніку, але неодноразово заперечували це, незважаючи на наявність відео та фото. Окупанти також відмовилися від пропозицій демілітаризувати Запорізьку АЕС.
2 вересня "Енергоатом" заявив, що окупанти докладають максимум зусиль, щоб не дати місії МАГАТЕ можливості ознайомитися з реальним станом справ на Запорізькій АЕС.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що через приїзд місії МАГАТЕ окупанти вивезли свою військову техніку із ЗАЕС.
Делегація МАГАТЕ із 14 осіб прибула на станцію 1 вересня. Її супроводжували міністр енергетики України Герман Галущенко і глава "Енергоатому" Петро Котін.
Пресслужба НАЕК "Енергоатом" поінформувала, що на станції залишилося п'ять представників місії. За наявною інформацією, вони пробудуть на станції до 3 вересня.
Гроссі заявляв, що подасть звіт про ситуацію на ЗАЕС на початку наступного тижня. Він також сказав, що на ЗАЕС побачив "усе, що хотів". За словами Гроссі, після закінчення роботи місії чисельність представників МАГАТЕ на станції скоротять до двох – вони будуть на АЕС постійно.