Через нічний обстріл росіянами Запорізької АЕС знадобилося ввімкнення аварійних генераторів – "Енергоатом"

На ранок персонал станції відновив пошкоджене енергозабезпечення охолоджувальних систем АЕС
Фото: ЕРА
У ніч із 20-го на 21 вересня внаслідок обстрілу російськими окупантами Запорізької атомної електростанції в Енергодарі було пошкоджено обладнання зв'язку енергоблока №6 із відкритим розподільчим пристроєм. Про це пресслужба НАЕК "Енергоатом" повідомила у Telegram.

Атака сталася о 1.13 і призвела до вимкнення блокового трансформатора, а також трансформатора, який обслуговував власні потреби станції. Задля більшої роботи насосів паливного охолодження ввімкнулися аварійні дизельні генератори.

До 2.00 персонал АЕС забезпечив надходження енергії для потреб енергоблока № 6 від інших силових одиниць. Аварійне обладнання було вимкнено і переведено в режим чергування, зазначають в "Енергоатомі".

"Окупанти продовжують вчиняти акти ядерного тероризму на АЕС. Їх не зупиняє навіть присутність інспекторів МАГАТЕ", – ідеться у повідомленні.

НАЕК закликала міжнародних спостерігачів до рішучіших дій щодо протидії Росії та створення зони ядерної й фізичної безпеки навколо атомних електростанцій України.

Контекст:

На початку березня ЗАЕС опинилася під окупацією російських військовослужбовців і відтоді працює під їхнім контролем. З серпня окупанти регулярно обстрілюють ЗАЕС та Енергодар Запорізької області, через що станцію повністю від'єднували від енергомережі.

1 вересня на станцію прибула делегація МАГАТЕ із 14 осіб. Голова організації Гроссі зазначив, що після закінчення роботи місії кількість представників МАГАТЕ на станції скоротиться до двох осіб – вони перебуватимуть на ЗАЕС постійно.

6 вересня МАГАТЕ опублікувало офіційний звіт щодо ситуації на АЕС. У ньому організація запропонувала негайно розпочати консультації щодо створення системи ядерної безпеки і захисту території станції та зони навколо неї.

11 вересня "Енергоатом" повідомив, що на ЗАЕС повністю вимкнули останній робочий енергоблок, його перевели у холодний режим.

12 вересня Гроссі заявив, що на Запорізькій атомній електростанції зберігається небезпека аварії навіть у режимі холодного вимкнення.