Члени наглядової ради YES прибули до України, щоб обговорити шляхи збільшення міжнародної підтримки
На зустрічі були президент Польщі (1995–2005) та голова наглядової ради YES Александр Квасневський, міністр закордонних справ Швеції (2006–2014) та прем'єр-міністр Швеції (1991–1994) Карл Більдт, посол, ексголова Мюнхенської безпекової конференції, старший професор школи управління Hertie Вольфганг Ішингер, президентка Республіки Естонія (2016–2021), усесвітня адвокатка стратегії ООН "Кожна жінка, кожна дитина" Керсті Кальюлайд, а також засновник та член наглядової ради YES і засновник Фонду Віктора Пінчука та групи EastOne Віктор Пінчук.
Учасники обговорили, як YES та її майбутня 17-та щорічна зустріч допоможуть зберегти в межах міжнародного порядку денного питання України.
"Це – будинок у Києві на Володимирській, із якого мій дід у цей день – 22 червня – рівно 81 рік тому пішов на війну проти фашистської Німеччини. А це – Гостомельський аеропорт, який наші воїни-герої відстояли першого дня нашої війни за незалежність. Сьогодні, у річницю першого удару фашистів по Україні, ми з наглядовою радою Yalta European Strategy (YES) побували там, куди припав перший удар рашистів. Це символічно: перемогли тоді – переможемо і тепер!" – заявив Пінчук.
Члени наглядової ради YES відвідали Гостомель, Бучу та Бородянку, звільнені від російських окупаційних військ. Також вони зустрілися з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, міністром оборони Олексієм Резніковим, першою віцепрем'єр-міністеркою – міністеркою економіки Юлією Свириденко, послами, членами парламенту, експертами та журналістами.
Контекст:
Ялтинська європейська стратегія – провідна платформа, де обговорюють європейське майбутнє України у глобальному контексті, зазначає "Цензор.НЕТ".
"YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі", – пише видання.