Чутки про наступ українських військових нагнітають у Донецьку або для пропаганди, або для політичного тиску – журналіст Гармаш
Навряд чи варто чекати наступу на Донецьк зі сторони українських військових найближчим часом, заявив у коментарі для видання "ГОРДОН" донецький журналіст Сергій Гармаш.
Чутки про наступ українських військ нагнітають у Донецьку або для пропаганди, або для посилення політичного тиску на жителів окупованих територій. Таку думку в коментарі для видання "ГОРДОН" висловив донецький журналіст, президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу, головний редактор інтернет-видання "Острів" Сергій Гармаш.
"Навряд чи буде наступ, навряд чи будемо відкрито порушувати Мінські угоди і провокуватимемо Росію. Такі чутки нагнітають у Донецьку або для пропаганди, або для політичного тиску. Звичайно, я хочу, щоб моє місто було звільнено. Конституційний обов'язок нашого керівництва і нашої армії – це зробити", – зазначив він.
Гармаш також додав, що спілкувався зі знайомими в Донецьку, і ті сказали, що паніки в місті немає.
"Паніки немає. Паніка є тільки в соцмережах... евакуації немає. Уночі був дуже сильний вибух (як уважають у Донецьку, "Точка-У" вибухнула на Мотелі)... звичайна робоча ситуація для тих, хто жив там (увесь час із початку війни на Донбасі. – "ГОРДОН"). Для тих, хто повернувся (після відносного затишшя в 2015 році. – "ГОРДОН"), може бути, це якийсь стрес", – сказав журналіст.
За словами Гармаша, бойовики зараз спробують відвоювати ті позиції, які ми зараз зайняли і які призвели до їх фактичного оточення.
"Тобто ми зайняли позиції, які не дають змоги пересуватися по стратегічній дорозі на Горлівку, Єнакієве, Дебальцеве. Вони спробують їх повернути. Наскільки це буде вдало, це буде залежати від втручання Росії, але судячи з останніх заяв, варіант більш радикального втручання російських військ розглядають. Хоча, знову ж таки, це залежить від геополітичних факторів у тому числі, як буде на це реагувати нова американська адміністрація та інше..." – уважає він.
Гармаш підкреслив, що для припинення обстрілу зі сторони бойовиків "необхідно ослаблювати Росію насамперед економічно".
"Те, що збіглося загострення в Авдіївці з блокадою, яку проводять ветерани АТО, може бути не випадковим. Тому що коли почали обстрілювати ахметовські підприємства, то, можливо, це сигнал і Ахметову (бізнесмену, власнику групи СКМ Рінату Ахметову. – "ГОРДОН"), щоб він як агент їхнього впливу подіяв на нашу владу і змусив наших військових відійти із зайнятих ними позицій", – уважає Гармаш.
Ситуація на сході України різко загострилася 29 січня, коли бойовики почали обстрілювати Авдіївку (Донецька область). З 30 січня у місті не було світла і води. У зв'язку з цим у місті оголосили надзвичайний стан, проводять часткову евакуацію. У ніч на 31 січня околиці Авдіївки обстріляли з реактивних систем залпового вогню "Град".
1 лютого голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що російська сторона в Спільному центрі з контролю і координації надала письмове підтвердження гарантій щодо встановлення режиму тиші в районі Авдіївки. Через кілька годин стало відомо, що бойовики порушили режим тиші і відкрили вогонь по ремонтній бригаді, яка повинна була полагодити лінії електропередач в Авдіївці.
Зранку 2 лютого терористичне угруповання "ДНР" знову застосовувало важке озброєння, заборонене Мінськими угодами, повідомили в 72-й бригаді ЗСУ.