Данілов: Характер бойових процесів змінюється. Необхідна зміна підходу партнерів з надання допомоги дозовано, обмежено та невчасно

Данілов: Тільки військових заходів для досягнення поставленої мети недостатньо
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook

Щоб досягти більшої ефективності, західним партнерам необхідно переглянути підходи до надання допомоги Україні. Про це під час виступу на Halifax International Security Forum заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, повідомляє 20 листопада пресслужба РНБО.

"Перед Україною стоїть екзистенційний виклик. Президент України Володимир Зеленський чітко детермінує нашу стратегічну мету – збереження держави й людей, забезпечення розвитку нації і зростання добробуту населення. На цьому шляху Україна стикатиметься з великою кількістю загроз, викликів, проблем", – сказав Данілов.

За його словами, насамперед необхідно деокупувати всю територію України в кордонах 1991 року й убезпечитися від повторення агресії в майбутньому.

"Характер бойових дій на фронті змінюється. Суто військових заходів для досягнення поставлених цілей недостатньо. Необхідний комплексний підхід, який включатиме взаємоузгоджені заходи у воєнній, політичній, економічній, фінансовій, промисловій, технологічній, дипломатичній, соціальній, гуманітарній сферах тощо… Україна потребуватиме посиленої військово-технічної та фінансово-економічної допомоги з боку західних партнерів. Водночас необхідною є зміна підходу з надання допомоги дозовано, обмежено та невчасно", – наголосив секретар РНБО.

Контекст:

Після повномасштабного нападу країни-окупанта РФ у лютому 2022 року низка країн Заходу збільшила військову допомогу Україні. На початок вересня 2023 року Україна отримала від партнерів військової допомоги приблизно на $100 млрд, повідомляв Олексій Резніков, який обіймав тоді посаду міністра оборони України.

У ЄС погодили акт про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), а також домовилися про спільні закупівлі боєприпасів. Станом на вересень, як зазначено на сайті Європейського оборонного агентства, для спільних закупівель боєприпасів об'єдналися 26 країн – членів ЄС і Норвегія. Країни виготовлятимуть і закуповуватимуть боєприпаси як для поповнення своїх запасів, так і для передавання Україні. У березні лідери ЄС ухвалили угоду про надання Україні 1 млн артилерійських снарядів протягом найближчих 12 місяців.

Лідером військової допомоги Україні є США. Вони виділили Україні понад $44,8 млрд на допомогу у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента США Джо Байдена, включно з $44,2 млрд з початку повномасштабного вторгнення, повідомляли в Пентагоні 3 листопада.

Зараз у США точаться дискусії щодо подальшої допомоги Україні. Зокрема, адміністрація президента США хоче об'єднати допомогу Україні та Ізраїлю в один пакет, щоб підвищити шанси на її виділення, республіканці в Конгресі США хочуть розділити ці пакети і вимагають більшої підзвітності у використанні коштів, які спрямовують Україні.