Данілов – російським окупантам: Ви ніде не сховаєтеся – ні на віллах у Маямі, ні у бункері на Уралі. Ми знайдемо і прийдемо за вами
Російським окупантам не вдасться уникнути відповідальності за воєнні злочини в Україні. Про це 7 березня у Facebook заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
"Переконаний, що майбутній трибунал над російськими злочинцями стане показовим як для всього світу, так і для самої Росії, оскільки війна з Україною, крім всього іншого, запустила процес ліквідації самого путінського режиму. Ніколи не воюйте з Україною: наш народ пройшов протягом тисячоліть нелюдські випробування, перемолов не одну імперію – і від цього став тільки міцнішим і витривалішим, так буде і зараз", – зазначив Данілов.
Він підкреслив, що українці не вибачать російським окупантам убивств дітей, жінок та людей похилого віку.
"Ми всіх і все пам’ятаємо, нікого і ніколи не забудемо! Ви ніде не сховаєтеся: ні за парканами ваших будинків, ні на віллах в Маямі, ні на яхті на Сейшелах чи в бункері на Уралі. Знайдемо і прийдемо або як за [офіцером СС Адольфом] Ейхманом, або як за [терористом Усамою] бен Ладеном. Ваші злочини в документах, а пам’ять про них розпеченим залізом у серцях. У наших списках і ті, хто віддавав накази, і ті, хто їх виконував, – наводив приціл ракетного удару по наших мирних містах. Ви прийшли на нашу землю і в наші сім’ї – ми прийдемо до вас. Слава Україні!" – резюмував Данілов.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
За даними ООН, протягом 11 днів війни в Україні загинуло понад 400 мирних жителів.
За даними Генштабу ЗСУ, втрати російських окупантів станом на 7 березня становлять понад 11 тис. осіб убитими, пораненими та полоненими, а також 290 танків, 999 ББМ, 117 артилерійських систем, 50 РСЗВ, 23 одиниці засобів ППО, 46 літаків, 68 вертольотів, 454 автомобілі, три кораблі/катери, 60 цистерн із пальним та сім оперативно-тактичних безпілотників.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування. 7 березня у суді ООН у Гаазі розпочалися слухання за позовом України до Росії про геноцид.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалення економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.