Демографка про українців під час війни з Росією: Виявилося, що ковбаса за 2,20 для нас – не найважливіше

Лібанова вважає, що те, що відбувається зараз, "більше, ніж Майдан"
Фото: pravda.com.ua
Після масштабного вторгнення Росії в українському суспільстві помітне "фантастичне єднання". Про це директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова заявила "Українській правді" в інтерв'ю, яке було опубліковано 7 квітня.

"Мене вразило це фантастичне єднання. Я на це не очікувала, чесно кажу. Тут питання не в тому навіть, що ми об'єдналися, щоб дати відсіч. Подивіться, як люди допомагають одне одному в підвалах, бомбосховищах. Як вони діляться водою, крупами. Як ведуть себе волонтери, які ризикують кожного дня своїм життям. Їх уже скільки загинуло, але ж вони продовжують їздити допомагати людям у Чернігів, Харків, Суми", – сказала вона.

Демографка вважає, що те, що відбувається зараз, – "це більше, ніж Майдан".

"Під час Майдану страшно було на самому Майдані. А тут уся країна об'єдналася. [...] Людина має відчувати, що це її батьківщина. Відчуття свободи і незалежності для нас виявилося надзвичайно важливим. Це відчуття з повітря не береться. Це можна було зрозуміти з Майдану, але тоді видавалося, що не вся Україна там. А тепер – уся стоїть", – пояснила Лібанова.

За її словами, "відчуття свободи та незалежності дає відчуття комфорту попри всі економічні негаразди".

"Як виявилося, ковбаса за 2,20 для нас – не найважливіше....Сьогодні насправді Україна бореться за свободу, волю, за майбутнє. А Росія намагається повернути все назад, у ХХІ сторіччя, чи навіть не знаю в яке", – заявила Лібанова.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні вночі 24 лютого, заявивши, що це "спецоперація", мета якої "демілітаризація та денацифікація України".

Наприкінці березня президент України Володимир Зеленський, у якого єврейське коріння, заявив, що на переговорах із Росією Україна не має наміру обговорювати так звані демілітаризацію та денацифікацію. "Ми взагалі не сядемо за стіл, якщо говоритимемо про якусь "демілітаризацію", якусь "денацифікацію". Для мене це незрозумілі абсолютно речі", – сказав він.