Для громадян Росії створили сайт зі статистикою воєнних злочинів та втрат армії РФ в Україні
Для інформування громадян Росії про російське вторгнення в Україну та кількість загиблих російських окупантів запустили сайт russkiykorabl.info, повідомило виданню "ГОРДОН" комунікаційне агентство Postmen.
На вебресурсі пояснюють, що відбувається в Україні, а також надають контакти для отримання інформації про долю російських військових, які зникли безвісти.
На сайті опубліковано статистику втрат російської армії, а також воєнних злочинів щодо мирного населення України: кількість загиблих та поранених, докази обстрілів житлових будинків. Також на сайті розміщено матеріали зі світових акцій на підтримку України.
Крім того, на платформі росіяни зможуть знайти телефони гарячої лінії для пошуку російських солдатів та офіцерів, яких скерували на так звані навчання на територію України.
За словами розробників, сайт є стійким на випадок спроб його блокування з боку країни-агресора. Першу версію сайта написано на створеній російськими розробниками платформі Tilda, вона може бути недоступною на телефонах українських мобільних операторів. Сайт повністю доступний у мобільній та стаціонарній версії всіх користувачів на території України.
“Киньте посилання на russkiykorabl.info в коментарі. Поширюйте в соцмережах. Надішліть знайомим. Відправляйте у ЗМІ", – закликали в агентстві.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
За даними Міноборони станом на 1 березня, загальні втрати російських окупантів становили 5,7 тис. осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стало 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.