До 1 тис. білорусів уже служать в Україні, ще стільки ж подали документи – Білоруський інформцентр

Білоруські опозиціонери вважають, що "є білоруси, а є лукашисти"
Фото: armyinform.com.ua
У Львові розпочав роботу Білоруський інформаційний центр, 6 квітня відбулася його презентація. Як заявила його керівниця Аліна Рудіна, місія центру – обмін інформацією між громадянами двох країн, зокрема, донесення до українців правди щодо ситуації в Білорусі, пише "АрміяInform".

"Наша держава теж захоплена. Фактично вона під [Олександром] Лукашенком і Росією. Але існує супротив окупантам. Іде активна партизанська війна, зокрема рейкова. Окрім того, люди передають інформацію про пересування російських військ, місця їх розташування", – сказала Рудіна.

Глава Білоруського кризового центру Олексій Францкевич заявив, що "є білоруси, а є лукашисти", і не варто звинувачувати весь білоруський народ у підтримці режиму.

За інформацією ще одного учасника пресконференції, засновника організації "Білий легіон" та керівника ГО "Білорусь 2.0 Робимо разом" Сергія Бульби, понад 300 тис. білорусів, які брали участь у протестах, були змушені покинути країну під тиском спецслужб.

На його думку, зараз доля Білорусі вирішується, зокрема, і в Україні.

"Це так само і наша війна. Тому наші громадяни пішли воювати до лав Збройних сил України, інших військових формувань та добровольчих батальйонів. На сьогодні таких до 1 тис. людей. Ще приблизно 1 тис., які теж хочуть воювати з російським окупантом, нині перебувають у Польщі. Вони подали відповідні документи і чекають на рішення української влади. Як тільки буде дозвіл, вони зразу приїдуть і стануть до строю українських захисників", – заявив Бульба.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Представник кабінету лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Валерій Ковалевський говорив 2 квітня в ефірі українського телемарафону, що у ЗСУ вже воює, за різними даними, від 500 до 1500 білорусів, писало Суспільне.

В Україні сформовано білоруський полк "Пагоня" у складі Інтернаціонального легіону, повідомляв його засновник Вадим Прокоп'єв в інтерв'ю "Голосу Америки" 4 квітня. За його словами, білоруси, які приєднуються до формування, проходять двотижневий тренувальний курс, після чого вступають до ЗСУ, з якими в "Пагоні" підписано контракт.

Прокоп'єв згадав, що в Україні також є білоруський батальйон імені Кастуся Калиновського, який вирішив діяти самостійно від "Пагоні". Його названо на честь лідера повстанців Кастуся Калиновського, який у XIX столітті організовував повстання проти Російської імперії на території Білорусі. У Telegram-каналі батальйону повідомляли, що 25 березня він увійшов до складу ЗСУ.