До річниці звільнення Київської області в Бучі встановили меморіал захисникам, створений із металу "Метінвесту"
"На початку повномасштабної війни проти України Буча стала одним зі свідків звірств російських загарбників. Невелике місто у Київській області перебувало в окупації ворога 33 дні – до 31 березня 2022 року, допоки ЗСУ не відновили над ним контроль. Щоб ушанувати пам’ять українців, які захищали місто й загинули від рук росіян, у Бучі встановили меморіал", – зазначили в компанії.
"Метінвест-СМЦ" надав для проєкту гарячекатаний лист і профільні труби.
У річницю звільнення міста від військ РФ Бучу відвідав президент України Володимир Зеленський і топчиновники чотирьох країн – Молдови, Словаччини, Хорватії і Словенії.
Зараз у Києві триває будівництво унікального мосту-хвилі, 300 тонн металу для якого виготовили на "Азовсталі" до початку повномасштабного вторгнення Росії. Окрім того, між столичними районами Троєщина і Дарниця запустили вісім нових трамваїв, сталь для яких також зробили на маріупольському меткомбінаті.
Контекст:
Після російського вторгнення 24 лютого 2022 року Буча, Ірпінь, Гостомель та інші населені пункти в передмісті Києва стали зоною інтенсивних боїв. Російські окупанти скоїли там масові воєнні злочини проти цивільного населення: мародерство, фізичне насильство, викрадення й убивство людей, зокрема дітей.
2 квітня Київську область звільнили від російських загарбників. Після звільнення стало відомо про масові вбивства цивільного населення і звірства окупантів, які шокували світ.
У населених пунктах регіону, зокрема у Бучі, виявили тіла вбитих мирних жителів. За 33 дні в окупації у Бучі та районі загинуло понад 1400 осіб, зокрема 37 дітей, повідомив Зеленський.